REKLAMA

Portale z filmami do rejestracji. Cda.pl, Wykop.pl czy Nk.pl zgłoszą działalność w KRRiT

2020-09-10 07:04
publikacja
2020-09-10 07:04
CDA.pl

Serwisy, na których użytkownicy mogą umieszczać filmy, będą podlegać pod ustawę o radiofonii i telewizji. Tym samym będą też musiały zgłosić swoją działalność w KRRiT i wprowadzić mechanizmy blokujące małoletnim dostęp do szkodliwych treści - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"To nie polski wymysł – nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wdraża zmiany wprowadzone przed dwoma laty w unijnej dyrektywie. Przy czym polska ustawa nie obejmie globalnych graczy takich jak YouTube. Może natomiast znaleźć zastosowanie do serwisów takich jak Cda.pl, Wykop.pl, Nk.pl, Patrz.pl." - czytamy w "DGP".

Według gazety serwisy te nie będą odpowiadać za filmy zamieszczane przez swoich użytkowników. "Ustawa określi natomiast procedurę zgłaszania niezgodnych z prawem treści, jak np. nawoływanie do nienawiści wobec grupy osób ze względu na płeć, rasę, religię, poglądy polityczne czy orientację seksualną" - twierdzi dziennik. (PAP)

mkr/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Komuś się nie podobają zbrodnie nazistowskie, komunistyczne, banderowskie, pedofilskie, itd. musi zostać skazany za nawoływanie do nienawiści, oczywista oczywistość.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki