REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Carrefour uruchomił sklep z towarami "z drugiej ręki"

2021-04-20 09:00
publikacja
2021-04-20 09:00

Carrefour uruchomił pierwszy market z używanymi produktami. Francuska sieć sklepów będzie sprzedawać elektronikę w ramach second handu, czyli "z drugiej ręki'' w warszawskiej Arkadii – podaje serwis Wiadomości Handlowe.

Carrefour uruchomił sklep z towarami "z drugiej ręki"
Carrefour uruchomił sklep z towarami "z drugiej ręki"
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Nowy format sklepów Carrefour oferujący towary z tzw. drugiej ręki pojawił się w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia. Klienci mają możliwości zakupu używanych, odnowionych i tanich produktów. W Carrefour Okazje znaleźć można m.in. smartfony, komputery oraz akcesoria.

– Na początek nasi klienci będą mogli znaleźć w ofercie odnowione produkty, takie jak telefony, laptopy czy akcesoria. (…) Nowy format pozwoli nam zdywersyfikować ofertę i dostosować się do długoterminowej wizji, oferując nowe sposoby konsumpcji, zmniejszając ilość odpadów i dając drugą szansę produktom – komentuje Antoine Matevet, dyrektor ds. strategii transformacji w sieci Carrefour Polska. na łamach portalu Wiadomości Handlowe.

Carrefour Okazje działa w wydzielonej części mieszczącego się w galerii handlowej Arkadia sklepu stacjonarnego. Francuska firma eksperymentuje z formatami marketów. W ostatnim czasie oprócz second handu sieć otworzyła sześć outletów w Polsce. W Carrefour Outlet klienci mogą kupić produkty tańsze nawet o 70 proc., są to końcówki serii produktów m.in. elektronika, wyposażenie wnętrz oraz dekoracje.

Francuska sieć sklepów nie jest pierwszą, która testuje nowe rozwiązania. Przykładowo Biedronka od kilku lat prowadzi markety typu outlet. Z kolei w ostatnim czasie Lidl otworzył swój pierwszy punkt z tańszymi produktami.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki