REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Carbon Group planuje dwie emisje akcji; chce pokryć zadłużenie oraz pozyskać inwestora

2023-02-02 16:14, akt.2023-02-02 17:00
publikacja
2023-02-02 16:14
aktualizacja
2023-02-02 17:00

Carbon Group zamierza przeprowadzić emisję do 19,5 mln akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna akcji wyniesie 0,16 zł – podała spółka w projektach uchwał na NWZ zaplanowane na 28 lutego. Spółka chce też przeprowadzić emisję prywatną akcji serii E, z wyłączeniem prawa poboru, skierowaną do wybranych inwestorów.

Carbon Group planuje dwie emisje akcji; chce pokryć zadłużenie oraz pozyskać inwestora
Carbon Group planuje dwie emisje akcji; chce pokryć zadłużenie oraz pozyskać inwestora
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Jak podano, emisja akcji serii D, która jest emisją z zachowaniem prawa poboru, ma na celu oddłużenie spółki, natomiast emisja prywatna akcji serii E ma na celu pozyskanie inwestora oraz kapitału niezbędnego dla dalszego rozwoju spółki. Spółka chce pozyskać inwestora, który rozwinie dotychczasową działalność spółki oraz ewentualnie rozszerzy ją o nowe obszary.

Jak wynika z projektów uchwał, Carbon Group zamierza podwyższyć kapitał maksymalnie o 1,95 mln zł, poprzez emisję do 19,5 mln akcji serii D.

Prawo poboru akcji serii D będzie dotyczyło akcjonariuszy, którzy będą posiadali akcje Carbon Group w dniu 10 marca 2023 r. Na jedną starą akcję spółki będzie przypadało jedno prawo poboru, natomiast jedno prawo poboru będzie uprawniać do objęcia 3 akcji serii D.

Projekty uchwał na WZA Carbon Group zakładają także podwyższenie kapitału spółki o kwotę nie wyższą niż 2,6 mln zł, poprzez emisję nie więcej niż 26 mln akcji serii E. Cena emisyjna nowych akcji serii E została ustalona na 0,24 zł.

Emisja akcji serii E zostanie przeprowadzona w drodze subskrypcji prywatnej, poprzez zawarcie umów z wybranymi podmiotami. Zarząd spółki zostanie upoważniony do zaproponowania objęcia akcji serii E wybranym inwestorom, których liczba nie będzie większa niż 149. Umowy objęcia akcji serii E mają zostać zawarte do dnia 25 sierpnia 2023 r.

"Widzimy potrzebę podjęcia działań w celu pozyskania dodatkowych funduszy. Kwota dokapitalizowania powinna pozwolić spółce na jej oddłużenie w ramach porozumień z wierzycielami i tylko na ten cel przeznaczone zostaną pozyskane środki. Jest to obecnie jeden z kluczowych procesów mających zapewnić spółce możliwość dalszego rozwoju" - powiedział Dominik Staroń, prezes Carbon Group, cytowany w komunikacie prasowym.

"Emisja serii E ma mieć charakter rozwojowy i ze względu na jej wartość wiązać się będzie z dużym prawdopodobieństwem z przejęciem kontroli nad spółką przez duży podmiot, z którym prowadzone są zaawansowane rozmowy" - dodał.

Spółka Carbon Group pod koniec ubiegłego roku zawarła list intencyjny z potencjalnymi inwestorami prowadzącymi działalność w sektorze odnawialnych źródeł energii, którzy są zainteresowani jej dokapitalizowaniem. Przewidziana wartość inwestycji wynosi co najmniej kilka milionów złotych, w zamian za uzyskanie statusu podmiotu dominującego.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że w wyniku zakończenia realizacji kluczowych zadań operacyjnych w spółce, ze stanowiska prezesa zarządu zrezygnował Cezary Jasiński, który czasowo pełnił tę funkcję. Cezary Jasiński dalej będzie związany z działalnością Carbon Group, jednak w charakterze członka Rady Nadzorczej oraz akcjonariusza spółki. W jego miejsce powołany został Dominik Staroń. (PAP Biznes)

pam/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
idealna firma do wykupu akcji albo stock Goldman Sachs

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki