REKLAMA

Producent medycznej marihuany chce wejść na giełdę w 2022 roku

2021-01-14 13:14
publikacja
2021-01-14 13:14
canpoland.com

CanPoland, producent medycznej marihuany, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w pierwszej połowie 2022 roku - poinformowała spółka w komunikacie. W pierwszym kwartale firma planuje przeprowadzić emisję crowdfundingową o wartości 1 mln euro, której celem jest dokończenie instalacji i uruchomienie linii produkcyjnej medycznej marihuany.

"Etap przygotowania linii produkcyjnej, zagwarantowane dostawy surowca oraz posiadane już zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego pozwolą spółce na wprowadzenie medycznej marihuany na rynek najpóźniej w III kwartale br." - podała spółka w komunikacie.

"Przyjmując ostrożne prognozy zakładamy, że na koniec roku CanPoland osiągnie rentowność, przy przychodach na poziomie 12 mln zł" - poinformował Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej CanPoland.

CanPoland polska firma farmaceutyczna, dysponująca zezwoleniami na obrót produktami leczniczymi na bazie konopi indyjskich, czyli tzw. medyczną marihuaną w Polsce oraz sprzedaż zagranicznym odbiorcom. Spółka zajmuje się również usługami przepakowania i hurtową sprzedażą farmaceutyków, ale jej cel strategiczny to sprzedaż medycznej marihuany, która od 2017 roku jest w Polsce legalna. Z kolei jej spółka-córka, The Health Company Poland, specjalizuje się w sprzedaży suplementów z CBD (konopie włókniste).

Inwestorem branżowym w CanPoland jest Grupa Pelion z udziałem w kapitale spółki na poziomie 30 proc. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bonzooo
tylko nie zapomnijcie czasem zalegalizować normalnej marihuany żebym czasem po pracy nie musiał się do końca życia legalnie nielegalnie nią leczyć
raf2004
Ja poczekam na debiut producenta medycznej kokainy :-)))

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki