CPN powraca. Stacja powstanie jesienią

Przed rokiem agencja ISBNews informowała o planach reaktywacji marki CPN przez koncern Orlen. Wszystko wskazuje na to, że do realizacji tego pomysłu dojdzie jeszcze w tym roku.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Stacja paliwowa okraszona historycznym logo CPN ma powstać już jesienią - najbardziej prawdopodobnym terminem jest październik. Tęskniących za marką nostalgicznych kierowców chcących tankować na CPN-ie może jednak zasmucić fakt, że jak na razie w planach jest tylko jeden punkt pod tym szyldem. Według pierwszych donosów, jako lokalizację wybrano warszawską Pragę.

Jak wynika z informacji zdobytych przez agencję, wcześniej pojawiły się próby przejęcia praw do logo CPN. Orlen, wykorzystując ich posiadanie i chcąc - jak czytamy - zabezpieczyć swoją historię, zdecydował się zastąpić logo jednej ze swoich stacji i prowadzenie jej pod dawną marką.

Marka CPN przestała istnieć w 2000 r., kiedy to została zastąpiona przez markę Orlen. Dwa lata wcześniej rząd zadecydował o połączeniu Centrali Produktów Naftowych CPN SA z Petrochemią Płock SA. Polski Koncern Naftowy formalnie powstał we wrześniu 1999 roku, zaś nazwa handlowa Orlen została przyjęta przez nadzwyczajne walne zgromadzenie w kwietniu 2000 r.

Autorem charakterystycznego logo CPN jest Ryszard Bojar, który w latach 60. opracował wraz ze Stefanem Solikiem i Jerzym Słowikowskim cały system identyfikacyjny marki. W swoim szczytowym okresie Centrala Produktów Naftowych miała do dyspozycji 600 autocystern i prowadziła 1400 stacji benzynowych.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
22 9 antek10

Pewnie i jakosc paliwa bedzie jak na starym CPN ie. Ja tam nie zatankuje.

! Odpowiedz
6 58 januszcebulak

Czy wszyscy nadal mówią na stacje (nie ważne jakiej firmy) "CPN"?

Chyba nigdy się nie oduczę.

! Odpowiedz
38 30 slc350

Trzeba więcej stołków dla pociotków..... A co by pIS nie zrobił to i tak wygra wybory dzięki super ruchowi patol+ jeszcze długo nie będzie konkretnej opozycji

! Odpowiedz
41 60 clex

A kiedy wrócą Pewexy tylko dla członków PiS i kleru?

! Odpowiedz
40 71 kzabor

Dzięki PIS komuna już wróciła, CPN właśnie wraca, czekamy na kartki na żywność.

! Odpowiedz
15 33 zenonka

Nie kracz. Wystarczy mały kryzys i wcale nie takie wykluczone.

! Odpowiedz
9 16 nostromo25

Przy planowanym +1000 kartki moga byc blizej niz myslimy.

! Odpowiedz
42 100 przemec

No w koncu mamy partie rzadzaca, w ktorej szeregach jest kilku komunistow, prokurator, a sama partia przerosla juz swoimi dzialaniami pierwowzor z PRL

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.