REKLAMA
PIT 2023

CI Games skupia się na produkcji projektu Survive

2023-11-29 12:08
publikacja
2023-11-29 12:08

CI Games skupia się na pracy nad projektami Survive i "3", których planowane premiery mają nastąpić odpowiednio w 2025 i 2026. Do produkcji projektu "3" spółka planuje wykorzystać know-how zdobyty przy tworzeniu Lords of The Fallen - poinformował podczas wideokonferencji prezes Marek Tymiński.

CI Games skupia się na produkcji projektu Survive
CI Games skupia się na produkcji projektu Survive
fot. Zbyszek Kaczmarek / / FORUM

"Obecnie skupiamy się na projekcie Survive, nad którym pracuje Underdog Studio. Z premierą celujemy w 2025 rok i czujemy się z nią komfortowo. (...) Wkrótce przy projekcie "3" będzie pracował pełny zespół, a za produkcję gry będzie odpowiedzialne studio Hexworks. Szykujemy się z tym tytułem na premierę w 2026 roku" - powiedział prezes CI Games, Marek Tymiński.

Prezes CI Games wskazał, że gra jest dalej tworzona w tajemnicy, ale podtrzymał, że ta gra o przetrwaniu - w ocenie spółki - ma być jednym z największych tytułów tego typu na rynku.

"W przypadku projektu 3, chcemy wykorzystać wszystko, co stworzyliśmy przy grze Lords of The Fallen i zaimplementować to do projektu. Gra powstanie z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 5" - dodał.

Projekt "3", tak jak Lords of The Fallen ma być grą z kategorii action-RPG. Tymiński wskazał na konferencji, że tytuł będzie osadzony w gatunku fantasy.

"Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży Lords of The Fallen, ale nie ukrywamy, że mieliśmy większe oczekiwania w kwestii przychodów. Trzeba jednak pamiętać, że II połowa 2023 roku była nastawiona na dużą rywalizację między tytułami. Zwycięzcami okazały się studia z największymi tytułami, takimi jak chociażby Spider-Man 2" - powiedział Tymiński.

W prezentacji podano, że spółka szacuje, iż Lords of The Fallen do tej pory sprzedało się w ok. 900 tys. egzemplarzy. Spółka ocenia, że 50 proc. sprzedaży pochodziło z wersji Delux gry.

CI Games poinformował w prezentacji, że budżet deweloperski gry wyniósł 178 mln zł, a marketingowy 81,5 mln zł.

Tymiński wskazał, że aktualnie największym kanałem sprzedażowym gry jest PlayStation. Poinformował, że konwersja użytkowników Steam, którzy zapisali się do listy życzeń na Lords of the Fallen i kupili grę wynosi ok. 10 proc.

"Gry takie Lords of The Fallen są longsellerami(...). Będziemy monetyzować ten projekt przez najbliższe lata" - powiedział Tymiński.

W informacji prasowej dotyczącej raportu za III kw. spółka poinformowała, że jej celem jest osiągnąć 100 mln USD przychodu w perspektywie następnych lat z gry Lords of The Fallen. (PAP Biznes)

mcb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki