REKLAMA

CI Games przeznaczy 15 mln zł z obligacji na drugą część 'Lords of the Fallen'

2016-12-01 13:40
publikacja
2016-12-01 13:40

CI Games wyemituje roczne obligacje o wartości do 15 mln zł. Środki z obligacji pozwolą rozpocząć prace produkcyjne nad drugą częścią gry "Lords of the Fallen", które powinny zostać sfinalizowane w 2018 r., podała spółka.

"Chcemy wykorzystać potencjał zdobyty organicznie dzięki bardzo dużej popularności gry. Do sprzedanego przez nas nakładu ponad miliona egzemplarzy doszedł efekt bardzo udanych promocji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. W pierwszą część gry 'Lords of the Fallen' zagrało już łącznie znacząco powyżej 7 mln graczy. Istotna dla rozwoju marki będzie też premiera mobilnej wersji, którą mamy już gotową i w ciągu kilku tygodni trafi na globalny rynek. Tak duży potencjał marki 'Lords of the Fallen' sprawia, że nie chcemy dłużej czekać z rozpoczęciem prac" - powiedział prezes CI Games Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Spółka zakończyła już prace koncepcyjne nad "Lords of the Fallen 2" i jest gotowa do przejścia w fazę produkcji. Produkcja gry będzie realizowana w kooperacji z podwykonawcą, który produkuje gry dla znanych światowych producentów gier. Obecnie finalizowane są negocjacje i jeszcze w tym roku spółka może podpisać umowę i rozpocząć prace.

"Obrany harmonogram pozyskania kapitału i rozpoczęcia współpracy z podwykonawcą stwarza realną szansę na premierę drugich 'Lordsów' w 2018 roku" – dodał prezes. 

W poniedziałek CI Games podał, że wyemituje w tym roku niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej nieprzekraczającej 15 mln zł.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Źródło:
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki