REKLAMA

CD Projekt zawarł formalny dokument ugody z osobami skarżącymi spółkę

2022-01-27 21:50
publikacja
2022-01-27 21:50
CD Projekt zawarł formalny dokument ugody z osobami skarżącymi spółkę
CD Projekt zawarł formalny dokument ugody z osobami skarżącymi spółkę
fot. MOZCO Mateusz Szymanski / / Shutterstock

Kancelaria reprezentująca CD Projekt w sprawie pozwu zbiorowego w USA zawarła formalny dokument ugody tzw. Stipulation and Agreement of Settlement wraz z załącznikami. Dokument jest zgodny z postanowieniami zawartego wcześniej Settlement Term Sheet - poinformował CD Projekt w komunikacie.

Ponadto zawarto, standardowe przy tego typu sprawach, porozumienie precyzujące okoliczności, w których spółka będzie miała prawo odstąpienia od ugody.

Dokument ugody, tak jak zawarte wcześniej porozumienie, zawiera oświadczenie o braku przyznania się do jakiejkolwiek winy spółki czy pozostałych osób pozwanych.

Dokument ugody zostanie złożony do sądu w Kalifornii z wnioskiem o wstępne zatwierdzenie ugody przez sąd.

W połowie grudnia CD Projekt podpisał wiążące porozumienie zawierające kluczowe warunki ugody, czyli "Settlement Term Sheet", ze skarżącymi spółkę w USA. Spółka wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance, wypłaci im łącznie 1,85 mln USD.

Zgodnie z porozumieniem, osoby skarżące spółkę wycofują się całkowicie z jakichkolwiek roszczeń wobec spółki oraz członków jej zarządu.

Spółka poinformowała, że zdecydowała się na zawarcie ugody, mając na uwadze: czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień sądu, akceptację głównych warunków ugody przez ubezpieczyciela spółki, rekomendację kancelarii amerykańskiej reprezentującej spółkę oraz pozostałych pozwanych, dotyczącą zawarcia ugody oraz powszechną praktykę rynkową funkcjonującą w Stanach Zjednoczonych w tego typu postępowaniach.

W grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku spółka informowała o wniesionych pozwach zbiorowych przez kancelarie działające w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach CD Projekt.

Z kolei w maju sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów zbiorowych w USA przeciwko CD Projekt i wybrał wiodącego powoda. Po konsolidacji wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane miały być w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego.

Kancelarie występujące przeciwko polskiej spółce zarzucały jej składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w nową produkcję firmy, "Cyberpunk 2077", było praktycznie niemożliwe na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. Przez złą jakość gry, Sony usunęło tymczasowo tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (2)

dodaj komentarz
teken
A dlaczego tylko amerykanie mogą skarżyć i wyłudzać pieniądze? Skoro oni dostaną kase wszyscy, Polacy którzy stracili po 50% również. Gdzie tu logika i prawo?
Raffmo
Spółka powinna zaskarżyć pozywających o oszustwo. Bezprawne wyłudzenie środków.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki