CD Projekt pokazał gameplay „Cyberpunka 2077”. Niestety tylko wybranym

2018-06-13 08:58
publikacja
2018-06-13 08:58

Nowy zwiastun to nie wszystko, co CD Projekt miał do powiedzenia w kwestii „Cyberpunka 2077” na tegorocznych targach E3. Za zamkniętymi drzwiami pokazano to, jak na tę chwilę prezentuje się gameplay. W odróżnieniu od "Wiedźmina", nowa gra czerwonych będzie prowadziła rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby.

[Aktualizacja 09:04] Akcje CD Projektu rozpoczynają środową sesję od wyraźnych, blisko 5 procentowych wzrostów, które wynoszą walory producenta gier w rejony historycznych maksimów. Ożywiona dyskusja inwestorów o nowych informacjach dotyczących Cyberpunka trwa na naszym forum.

– Jest kilka powodów, dlaczego tak zdecydowaliśmy (wybór perspektywy pierwszej, a nie trzeciej osoby). Spędziliśmy mnóstwo czasu nad tworzeniem tak szczegółowego i otwartego miasta. Wiele rzeczy jest „ręcznie robionych”, stworzyliśmy gęstą atmosferę – chcemy, żeby gracz mógł lepiej to poczuć – tłumaczył Kyle Rowley, associated design director w CD Projekt RED podczas sesji z GameSpotem.

/ materiały dla mediów

Będzie jazda samochodem i kreator postaci

Choć nie wszystkim było dane zobaczyć fragment rozgrywki w pełnej krasie, to do mediów trafiło sporo nowych informacji z licznych wywiadów z twórcami gry. „Cyberpunk 2077” według zapewnień twórców nie będzie jednak strzelaniną z elementami RPG, a grą RPG z widokiem z oczu bohatera. Ujawniono, że gracz będzie od początku kierował „V” – będzie mógł jednak zdecydować o płci i statystykach początkowych, znanych z planszowej wersji „Cyberpunka 2020” – m.in sile, usposobieniu postaci, inteligencji czy refleksie. Nie będzie jednak wyboru klasy na początku rozgrywki – gracze będą mieli pełną swobodę w nabywaniu nowych umiejętności i będą mogli je dowolnie mieszać, tworząc wiele indywidualnych zestawów rozwoju postaci. Będzie można natomiast wybrać „ścieżkę życiową”, a w kolejnych etapach gry modyfikować ciało „V”, co pozwoli uzyskać nowe umiejętności.

W tym celu będą wykorzystywać zdobywane doświadczenie, które zostało podzielone na dwa typy – jedno tradycyjne, a drugie to „street cred” – jego zdobywanie będzie pozwalało na odkrywanie nowych, niedostępnych wcześniej miejsc.

Sporo wyborów czeka także w kwestii zakwaterowania i poruszania się po mieście. Do dyspozycji oddanych zostanie wiele mieszkań oraz środków transportu – dostępne będą samochody i motocykle, a interfejs gry będzie się dostosowywał do środka lokomocji. Podczas jazdy będzie możliwość przełączenia się na widok zza samochodu.

„Cyberpunk 2077” jak "Wiedźmin" – dużo wyborów i konsekwencji

Tradycyjnie dla gier RPG, w „Cyberpunku 2077” gracze również będą mieli do czynienia z quest logiem – interakcje z bohaterami niezależnymi będą takie jak w Wiedźminie i od nich będziemy także otrzymywać zadania do wykonania. Decyzje podejmowane w rozmowach z NPC będą miały oczywiście swoje konsekwencje na świat gry i na bieżącą akcję. Wiele z problemów stawianych przed graczem w świecie gry będzie możliwe do rozwiązania różnymi drogami – w zależności od tego, jak gracz poprowadzi swoją postać. Gracze mają także dostać do dyspozycji znacznie bardziej rozbudowany system nawiązywania relacji z innymi postaciami, niż miało to miejsce w Wiedźminie (ze względów fabularnych).

Serwis IGN, który mógł zobaczyć prezentację ocenia, że sama walka za pomocą broni dystansowych sprawia wrażenie wolniejszej niż w grze "Borderlands" czy "Doom", ale szybszej niż w ostatnim "Falloucie". Interfejs gry na demie był bardzo minimalistyczny – pokazywał jedynie kompas i małą listę wspomnianych zadań do wykonania.

Samo „Nocne Miasto” będzie składało się z sześciu regionów, które będą pokazywały przekrój przez wszystkie klasy społeczne.

Co ciekawe, na Amazonie pojawił się już preorder „Cyberpunk 2077”. Wersje na PS4 i Xboksa One wyceniono w brytyjskiej wersji sklepu na 69,99 funtów – to ok. 340 zł.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
mmm1212
To nieźle CDR traktuje akcjonariuszy. Dziennikarzom gameplay pokazali, ale ludziom, którzy są "współwłaścicielami" firmy już nie pokażą. Powinni taki pokaz najpierw zorganizować dla akcjonariuszy "za zamkniętymi drzwiami". Dlaczego dziennikarze? Bo liczą się dobre kontakty i ewentualne dmuchanie To nieźle CDR traktuje akcjonariuszy. Dziennikarzom gameplay pokazali, ale ludziom, którzy są "współwłaścicielami" firmy już nie pokażą. Powinni taki pokaz najpierw zorganizować dla akcjonariuszy "za zamkniętymi drzwiami". Dlaczego dziennikarze? Bo liczą się dobre kontakty i ewentualne dmuchanie recenzji po debiucie. To jest tylko moja opinia, ale po czymś takim to ja bym nawet złamanego grosza w tą spółkę nie zainwestował.....
mmm1212 odpowiada hdrvn
Ty jesteś naiwny, co nie? Tu nie chodzi o branżę i ich układziki tylko o coś takiego, jak RELACJE INWESTORSKIE. Skoro spółka weszła na giełdę i czerpie z tego korzyści to wypadałoby też dać coś od siebie. Obecnie to ludzie nawet nie wiedzą, co robi ich spółka. No, ale ważne, że "zaprzyjaźnieni" dziennikarze Ty jesteś naiwny, co nie? Tu nie chodzi o branżę i ich układziki tylko o coś takiego, jak RELACJE INWESTORSKIE. Skoro spółka weszła na giełdę i czerpie z tego korzyści to wypadałoby też dać coś od siebie. Obecnie to ludzie nawet nie wiedzą, co robi ich spółka. No, ale ważne, że "zaprzyjaźnieni" dziennikarze wiedzą i potem w ramach podziękowania za zaproszenia dadzą świetne recenzje. Już widzę taką sytuację ze spółką SP i komentarze takich Januszy, jak Ty, że rząd nie szanuje akcjonariuszy... Tutaj nazwa CDR to już wszystko spoko. Ty jesteś "znafcą" w "tej branży" to Ci napiszę tylko jedno "znafco". W momencie, gdy pojawią się problemy (jakaś emisja itd) to możesz być pewny, że prezes przypomni sobie o Tobie i innych " naiwnych" zwanych "akcjonariuszami".
pkc odpowiada hdrvn
graj w gry i kupuj kryptowaluty , najlepiej za wszystko
mmm1212 odpowiada hdrvn
Jeszcze jedno "znafco" branżowy. Wyobraź sobie, że THE FARM 51 na 21.05.2018. zwołał NWZ, na które mógł się zarejestrować każdy akcjonariusz spółki. Na tym NWZ pokazywali materiały dotyczące gry World War 3. Podobno takie, których jeszcze nikt nie widział. Oficjalny trailer dla dziennikarzy itd. został Jeszcze jedno "znafco" branżowy. Wyobraź sobie, że THE FARM 51 na 21.05.2018. zwołał NWZ, na które mógł się zarejestrować każdy akcjonariusz spółki. Na tym NWZ pokazywali materiały dotyczące gry World War 3. Podobno takie, których jeszcze nikt nie widział. Oficjalny trailer dla dziennikarzy itd. został udostępniony 29.05.2018. Można? Można.... Tylko trzeba trochę szanować akcjonariuszy, a nie mieć ich za naiwniaków, którzy dostarczają kasę. Może to nic wielkiego, ale według mnie zorganizowanie takiego spotkania to byłby niesamowity ukłon w stronę inwestorów i świetna próba odbudowania relacji inwestorskich oraz zaufania do spółek na GPW.... Ty za to dalej pisz, że ktoś jest "nowy w branży".
highloler odpowiada mmm1212
Czytając o "ludziach, którzy są ''współwłaścicielami'' firmy" niemal oplułem monitor ze śmiechu.
Pogooglaj sobie o zjawisku "klientozy" bo chyba cierpisz na coś podobnego.
hdrvn odpowiada mmm1212
Ale o czym ty piszesz, widziałeś żeby któryś developer praktykował takie rozwiązania? Z resztą jak ty to sobie wyobrażasz, żeby każdy współwłaściciel (sic!) takiego EA, Ubi, Rockstar'a czy RED'a miał by mieć prawo do uczestniczenia w takim zebraniu... zejdź na ziemie.

A jeżeli nie podoba ci
Ale o czym ty piszesz, widziałeś żeby któryś developer praktykował takie rozwiązania? Z resztą jak ty to sobie wyobrażasz, żeby każdy współwłaściciel (sic!) takiego EA, Ubi, Rockstar'a czy RED'a miał by mieć prawo do uczestniczenia w takim zebraniu... zejdź na ziemie.

A jeżeli nie podoba ci się relacja spółki z inwestorami, to olej tą spółkę i zainwestuj w Farm51 (który ewidentnie znacznie bardziej ci odpowiada) i nie zawracaj sobie głowy tym co cię nie dotyczy. Powiem więcej, jeżeli widzisz że jacyś inwestorzy są wykorzystywani i potrafisz przewidzieć jak potoczą się wydarzenia, to zamiast pieprzyć głupoty na forum zagraj z trendem i wyroluj tych "frajerów".
mmm1212 odpowiada hdrvn
"Znafco", USA to inna para kaloszy bo tam masz zwyczajnie kult inwestowania. Ot, tak po prostu.... Coś, czego u nas nie ma. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam. Schodzić na ziemię nie muszę. To Ty chyba wpadłeś w takie samouwielbienie, że już tylko "sky is the limit". Gierki ogólnie olewam w tej chwili bo moim "Znafco", USA to inna para kaloszy bo tam masz zwyczajnie kult inwestowania. Ot, tak po prostu.... Coś, czego u nas nie ma. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam. Schodzić na ziemię nie muszę. To Ty chyba wpadłeś w takie samouwielbienie, że już tylko "sky is the limit". Gierki ogólnie olewam w tej chwili bo moim zdaniem to już jest szaleństwo. Prawdopodobnie w 2015 roku nawet Cię tu nie było, więc już masz przykład dlaczego można podejrzewać bańkę. Sprawdź sobie, kim jest akcjonariusz spółki po jej debiucie na rynku, Jeśli jesteś wyjątkowo oporny intelektualnie (chyba tak) to porównaj sytuację do krojenia tortu (przy IPO tort - spółkę kroisz na kawałki i podajesz na talerzu). Wszyscy nawet by nie przyszli (to chyba oczywiste), ale na pewno ktoś by się skusił, a spółka wyglądałaby super wizerunkowo. Obecnie wykorzystywani? Czy ja coś takiego napisałem? Wspomniałem tylko o starej, giełdowej prawdzie (przynajmniej na GPW) - jak jest dobrze to dla zarządu inwestorzy są niepotrzebni. Natomiast, jak jest zle to do kogo się trzeba zwrócić? Oczywiście do inwestorów (popatrz na CIGAMES - daleko nie trzeba szukać). Na GPW "świeżak" jesteś - trochę pobędziesz, zobaczysz kilka takich akcji to będziesz wiedział, o co mi chodzi. Nie stwierdziłem nigdzie, że tak będzie na CDR, ale napisałem prawdę ogólnie o kontakcie na linii spółki (szczególnie prywatne) - inwestorzy. Nawet nie załapałeś. Może zamiast grać w gierki i być "znafcą" branży to idź poczytać i rozwiń wyobraźnię. Pozdrawiam :)
mmm1212 odpowiada hdrvn
Jeśli chodzi o THE FARM 51 to jestem pełen podziwu w związku z tym NWZ. Aczkolwiek to jest mała spółka, teraz im zależy. Prawdopodobnie to nigdy się nie stanie, ale jak TF51 byłby na WiG20 to też olewaliby inwestorów. Normalna sprawa na GPW. "Jesteście super na początku, a potem urośniemy w piórka to się bujajcie".Jeśli chodzi o THE FARM 51 to jestem pełen podziwu w związku z tym NWZ. Aczkolwiek to jest mała spółka, teraz im zależy. Prawdopodobnie to nigdy się nie stanie, ale jak TF51 byłby na WiG20 to też olewaliby inwestorów. Normalna sprawa na GPW. "Jesteście super na początku, a potem urośniemy w piórka to się bujajcie". CDR? Zagrywki trochę, jak u Muska w Tesli ("beep"). Sorry, odrzuca mnie to. Chyba nie jestem, aż takim hazardzistą. Spółka w moim odczuciu (powtarzam: W MOIM) sporo straciła na kontaktach z inwestorami w stosunku do 2015 roku. Nie chodzi o ten gameplay (pal go licho, mogli zrobić - nie musieli), ale zagrywki typu ("beep"). Tyle ode mnie. Ostatni raz pozdrawiam :)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki