REKLAMA

CD Projekt planuje premierę Wiedźmina 3 na '14; budżet produkcji 45 mln zł

2013-06-10 20:21
publikacja
2013-06-10 20:21

CD Projekt planuję premierę Wiedźmina 3 na 2014 rok - poinformował prezes spółki Adam Kiciński. Dodał, że bezpośredni budżet produkcji przekroczy 45 mln zł, a wydatki na promocję sięgną 25 mln dolarów. CD Projekt zaprezentował w poniedziałek Wiedźmina 3 na konferencji przedstawiającej konsolę Xbox One.

"Premiera Wiedźmina 3 nastąpi w 2014 roku. Prace nad grą idą zgodnie z planem" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Kiciński.

"Bezpośredni budżet produkcji przekroczy 45 mln zł. Koszty będziemy rozpoznawać w wysokości proporcjonalnej do planowanej sprzedaży, z pierwszego okresu trzech, czterech lat" - dodał.

Budżet na promocję gry wyniesie ok. 25 mln dolarów i zostanie w większości pokryty ze środków dystrybutorów.

"Chcemy, żeby budżet na marketing osiągnął poziom 25 mln dolarów. Większość tych środków pochodzić będzie od dystrybutorów. W ostatecznym rozliczeniu te wydatki pomniejszą przychód CD Projekt, gdyż będą obniżały należności dystrybutorów wobec spółki" - powiedział Kiciński.

"Pierwsze umowy z dystrybutorami na Wiedźmina 3 będziemy podpisywać prawdopodobnie w III kwartale 2013 roku" - dodał.

Prezes poinformował również, że spółka zamierza prowadzić sprzedaż elektroniczną gry za pomocą własnych kanałów dystrybucji.

Ponadto CD Projekt RED ma w planach jeszcze premiery dwóch mniejszych projektów.

"Pomiędzy premierą Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 planujemy premiery dwóch mniejszych projektów, których gameplay będzie liczył ok. 20 godzin. Pierwszy z nich przygotowywać będzie nasze nowe biuro, które rozpocznie funkcjonowanie od lipca" - powiedział Kiciński.

"Ma ono siedzibę w Krakowie, na terenie SSE. Jednak świadomie nie chcemy na jego początkowym etapie korzystać z przysługującego z tego tytułu wsparcia" - dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gra Cyberpunk 2077 ma się ukazać najwcześniej w 2015 roku.

Kiciński dodał, że nowy zespół liczy około 20 osób, które w większości już od jakiegoś czasu ze sobą pracowały, co gwarantuje doświadczenie i możliwość szybszego rozpoczęcia prac.

"Prace nad Cyberpunk 2077 idą pełną parą, choć nasza obecna strategia przewiduje, że od strony komunikacji skupiamy się wyłącznie na promocji Wiedźmina 3" - powiedział.

CD Projekt zaprezentował w poniedziałek pokaz Wiedźmina 3 w trakcie oficjalnej konferencji Microsoftu, na której przedstawiano możliwości nowej konsoli Xbox One.

"Uważamy, że to niezwykłe wyróżnienie. Microsoft uznał, że Wiedźmin 3 będzie jednym z czynników napędzających sprzedaż Xbox One. Warto podkreślić, że Wiedźmin 3 jest produkcją na wszystkie platformy, a nie ekskluzywną na konsolę Microsoftu" - powiedział Kiciński.

"Uważamy, że prezentacja na konferencji Microsoftu oraz na targach E3 będzie miała również pozytywny wpływ na bieżącą sprzedaż Wiedźmina 2" - dodał.

Spółka przedstawia Wiedźmina 3 również na E3, największych targach branżowych na świecie.

"Na targach E3 odnotowaliśmy rekordowe, ponad trzykrotnie większe niż poprzednio, zainteresowanie dziennikarzy i ekspertów naszą grą" - powiedział Kiciński.

Prezes poinformował, że sprzedano dotychczas po 2,5 mln kopii Wiedźmina i Wiedźmina 2.

"Nie planujemy gry Wiedźmin 4, która miałaby być bezpośrednią kontynuacją fabularną trylogii. Naiwnym byłoby jednak uznanie, że nie będziemy wykorzystywać zbudowanej przez nas marki" - powiedział.

"Pod koniec roku planujemy wydanie pierwszej +gry bez prądu+ osadzonej w świecie Wiedźmina. Budżet tej produkcji jest relatywnie niewielki, liczymy jednak na wysoki zwrot z inwestycji" - dodał.

Prezes poinformował, że w II połowie 2013 roku spółka córka CDP.pl rozpocznie dystrybucję w Polsce dwóch gier, które mogą w znaczącym stopniu poprawić wynik finansowy spółki.

"Od 23 sierpnia rozpoczniemy dystrybucję przeznaczonej dla dzieci gry Disney Infinity. W okolicach III kwartału, choć dokładna data nie jest jeszcze znana, rozpoczniemy sprzedaż Diablo III na konsole" - powiedział.

"Uważamy, że te dwa produkty mogą mieć widoczny wpływ na wyniki finansowe CDP.pl" - dodał. (PAP)

mj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki