Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz kilka innych miejsc w woj. mazowieckim i wielkopolskim - przekazało w środę CBA.


Wydział Komunikacji Społecznej Biura poinformował, że sprawa jest wynikiem uzyskania materiału dowodowego w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę Zakładów Chemicznych Police. Przeszukań dokonano na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA oprócz stołecznego ratusza przeszukali też m.in. miejsca zamieszkania byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, byłego funkcjonariusza policji i przedsiębiorcy.
"Czynności wykonano w ramach śledztwa Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, dotyczącego podejrzenia wręczenia łapówek w zamian za ujawnienie tajemnicy służbowej" - podało Biuro.
Teraz zgromadzony przez agentów CBA materiał dowodowy zostanie poddany analizie - zaznaczono.
Przeszukania przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBA w w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a także m.in. w kilku miejscach w województwach mazowieckim i wielkopolskim nie mają związku z tzw. aferą policką - poinformował PAP w środę rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc.
"Przeszukania nie miały związku z tzw. aferą policką (ws. nieprawidłowości w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police - PAP), a ze śledztwem wszczętym 30 września br." - powiedział prok. Lorenc. Dodał, że śledztwo dotyczy podejrzenia przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i ujawnienia tajemnicy służbowej.
Prokuratura nie udziela obecnie więcej informacji dotyczących śledztwa. (PAP)
autorka: Elżbieta Bielecka, Aleksander Główczewski
ago/ krap/