REKLAMA
WEBINAR

CBA w pięciu spółkach SP. Kontrola wydatków na PR i reklamę

2016-09-20 11:13
publikacja
2016-09-20 11:13

CBA kontroluje pięć spółek Skarbu Państwa. Funkcjonariusze sprawdzają sygnały o nieprawidłowościach w Lotosie, Orlenie, Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Azotach i KGHM. Kontrola obejmuje wydatki na PR, reklamę i doradztwo. Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 r.

fot. Dominik Pisarek / / FORUM

„Funkcjonariusze delegatur będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze – czytamy w komunikacie CBA. Służby poszukują informacji o wykonawcach, przedmiotach umów, zleceniodawcach i kwotach, jakie wydano na wspomniane działania.

CBA sprawdzi dokumentację wykonawczą i rozliczeniową. Funkcjonariusze przyjrzą się nie tylko samym spółkom SP, ale także i kilkudziesięciu firmom zależnym.

Reklama

"CBA rozpoczęło procedurę kontrolną w pięciu kluczowych, strategicznych spółkach, dotyczącą zawieranych umów. Wszelkie wątpliwości będą analizowane, rozstrzygane. Absolutnie priorytetem dla służb antykorupcyjnych jest dbałość o wydawanie pieniędzy publicznych również w spółkach państwa" - powiedział w poniedziałek koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

W ub. tygodniu premier podjęła decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji Ministra Skarbu Państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. W poniedziałek premier powołała posła PiS Macieja Małeckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Małecki wspólnie z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na doprowadzić do likwidacji resortu.

Lipcowa uchwała rządu zakładała, że proces likwidacji MSP zakończy się do końca tego roku, a do końca I kw. roku 2017 jego kompetencje zostaną przekazane nowemu podmiotowi, który będzie nadzorował spółki Skarbu Państwa.

MH/PAP

Źródło:
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~zw
A miało być inaczej, a tymczasem, mówi się o kolejnych dziwnych powiązaniach ludzi z nadania Jackiewicza, nawet na GPW :(

~zenon
"A już najbardziej haniebnym paradoksem jest to, że te spółki SP dają najwięcej zarobić firmom, które zajmują się doradzaniem w sprawie unikania płacenia podatków. To wszystko jest na głowie postawione"
tvp.info/26968795/
~jj
Ja się pytam co z WRAKIEM ? Polska dalej na kolanach ??? Antoni co z tobą ?!!
~aaaaa
Kontrole, szukanie haków, itd. Pracownicy i urzędnicy będą się bać podejmować decyzje. Komunizm wraca. Idee towarzysza Lenina, aby przerobić ludzkie mózgi w łajno odniosły niespodziewany sukces.
Finis Poloniae. Vae victis.
~bbbbb
Mało było przekrętów po 1989 roku? Mało się kolesie nakradli? Amber Gold, mafia reprywatyzacyjna, kręcenie lodów na grube miliardy. Kontrole przeszkadzają przede wszystkim tym, którzy działają niezgodnie z prawem.
~niepelnosprawny_org
to mi sie troche zaczyna niepodobać, jak zaczeli sprawdzać rzeczywiste naduzycia i korupcje - ok, ale teraz wyglada to jak nieomal powrot PRL, - co z tego bedzie??
~PRAWDA
PELNA PRYWTAYZACJA WSZYTSKICH SPLEK SP RAZEM Z WODOCIAGAMI! WSZYTSKO SPRZEDAC I SPOKOJ Z ENPOTYZMEM I KUMOTERWEM!!!!!!!!!!!!!!!
~JAREKK
ENA,ENERGA,TAURON I ZRECZ AJSNA LOTOD=S!!!!!!!

NATCYHAMSIT SIWTA HOFFAMNA I AJCKWICZA TAM NA WAS CZEKA! ILE FORSY JZU WYPRDZILI???
~Twarde_jondro
Ten gosc przeboja wszystkich:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/misiewicz-misiewicze-maciej-szota-pgnig-kebab,89,0,2157145.html
~oszołomy
kiedy zabiora sie za czarneckiego który posadził w pgz synalka trzeba zamknac od razu richata cwaniaka drugi synalek co ganił kiboli w masce siedzi w sejmie to jest dobra zmiana ostatni raz głosowałem na pis

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki