REKLAMA

CBA kontroluje PARP - dofinansowanie dla projektu produkcji nawozów z odpadów

2020-03-27 04:46
publikacja
2020-03-27 04:46

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości - dofinansowanie dla projektu produkcji nawozów z odpadów przemysłowych. Biuro kontroluje dokumenty składane przez beneficjentów dla uzyskania dotacji.

/ CBA

Rzecznik prasowy PARP, zastępca dyrektora departamentu komunikacji i marketingu Anna Bracik potwierdziła, że w Agencji trwają obecnie dwie kontrole CBA. Nie chciała jednak mówić o ich szczegółach przed zakończeniem kontroli. Zapewniła, że PARP współpracuje z kontrolerami Biura.

Według informacji PAP CBA sprawdza, czy dofinansowanie PARP dla projektu stworzenia innowacyjnej technologii produkcji nawozów z odpadów przemysłowych udzielono zgodnie z procedurami prawnymi.

Kontrolerów ma interesować przede wszystkim czy dokumenty przedłożone Agencji, żeby uzyskać dotację, odpowiadały rzeczywistości i były zgodne z prawem - nie zostały podrobionych lub przerobione. Wnioskodawcami miały być podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski przyznał w rozmowie z PAP, że kontrolę w PARP prowadzą funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych delegatury CBA w Bydgoszczy. Zaznaczył, że ta kontrola Biura powinna zakończyć się w połowie kwietnia, jednak szef CBA ma ustawowe prawo w szczególnie uzasadnionych przypadkach przedłużyć ją maksymalnie o sześć miesięcy.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki