REKLAMA

CANNABIS POLAND S.A.: Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Niemiec.

2022-08-18 07:56
publikacja
2022-08-18 07:56
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 17 / 2022
Data sporządzenia: 2022-08-18
Skrócona nazwa emitenta
CANNABIS POLAND S.A.
Temat
Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Niemiec.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów ESPI nr 10/2021 z dnia 4 sierpnia 2021 roku, 8/2022 z dnia 11 lipca 2022, 13/2022 z dnia 2 sierpnia 2022 oraz 15/2022 z dnia 4 sierpnia 2022, Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że z dniem 17 sierpnia 2022 zawarł umowę o poufności i zakazie konkurencji (Umowa) oraz rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej, dotyczącej importu z Niemiec do Polski marihuany medycznej, czyli surowca farmaceutycznego pochodzenia konopnego pod postacią suszu oraz ekstraktów (olejków) zawierających od 10% do ponad 25% THC (Produkty). Stroną umowy jest firma z siedzibą w Niemczech (Partner).
Partner prowadzi dystrybucję na rynku niemieckim, dzięki czemu Emitent będzie miał możliwość wykorzystania niemieckich dokumentów rejestracyjnych w Polsce, co daje szansę na przyspieszenie procesu uzyskania licencji na import marihuany medycznej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).
Ponadto Partner daje możliwość przeprowadzenia procesu transformacji produktów spoza Unii Europejskiej do standardu EU GMP (European Union Good Manufacturing Practice), dzięki czemu Emitent będzie miał możliwość importu Produktów spoza Europy do Polski oraz innych krajów UE.
Zarząd Emitenta podkreśla, iż rozpoczęcie dystrybucji marihuany medycznej będzie istotnym krokiem w dalszym rozwoju Emitenta oraz będzie miało istotny wpływ na zwiększenie przychodów Emitenta: Zarząd przewiduje, iż początkowe zamówienia na poziomie od kilku do kilkunastu kilogramów miesięcznie, mogą – w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz otoczenia konkurencyjnego - sięgnąć w Polsce poziomu 100 kg na miesiąc Zarząd zaznacza, iż w chwili obecnej wzrasta zapotrzebowanie na marihuanę medyczną w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto.
Przystąpienie do próby pozyskania surowca z kolejnego – tym razem europejskiego źródła - wpisuje się w strategię Emitenta, ma na celu zabezpieczenie łańcucha dostaw, wypracowanie jak najlepszych warunków i marży uzyskiwanej na produkcie jakim będzie marihuana medyczna.
O dalszym procesie dotyczącym podpisania umowy, rejestracji Produktów w URPL oraz innych istotnych zdarzeniach związanych z procesem dystrybucji Produktów w Polsce, Emitent będzie informował na bieżąco w stosownych raportach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-08-18 Grzegorz Konrad Członek Zarządu
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki