REKLAMA

CANNABIS POLAND S.A.: Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Kolumbii

2022-08-02 08:57
publikacja
2022-08-02 08:57
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2022
Data sporządzenia: 2022-08-02
Skrócona nazwa emitenta
CANNABIS POLAND S.A.
Temat
Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Kolumbii
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów ESPI nr 10/2021 z dnia 4 sierpnia 2021 roku oraz 8/2022 z dnia 11 lipca 2022, Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że z dniem 2 sierpnia 2022 zawarł umowę o poufności i zakazie konkurencji (Umowa) oraz rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej, dotyczącej importu z Kolumbii do Polski marihuany medycznej, czyli surowca farmaceutycznego pochodzenia konopnego pod postacią suszu oraz ekstraktów (olejków) zawierających od 10% do nawet 34% THC (Produkty). Stroną umowy jest firma z siedzibą w Kolumbii (Partner).
Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne, uprawy Partnera nie są prowadzone w kosztownych w utrzymaniu halach ze sztucznym oświetleniem (tzw. indoor), lecz pod gołym niebem (tzw. outdoor), dzięki czemu koszty produkcji są znacząco niższe od większości producentów z krajów europejskich czy Kanady, co - w razie przystąpienia do współpracy z Partnerem - powinno pozwolić Emitentowi uzyskać marżę większą niż początkowo zakładał.
THC na poziomie 34% jest bardzo rzadko spotykaną wartością na rynku marihuany medycznej, co pozwala przewidywać większe zainteresowanie odbiorców tego typu produktem, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach UE. Emitent uzyskał informację, iż Partner nie eksportuje jeszcze swoich produktów do Europy, dzięki czemu Emitent ma szansę na wejście z atrakcyjnym rynkowo Produktem zarówno do Niemiec, jak i innych krajów UE.
Po zawarciu umowy dystrybucyjnej z Partnerem, Emitent planuje w możliwie najkrótszym czasie złożyć wnioski na uzyskanie licencji na import marihuany medycznej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).
Zarząd Emitenta podkreśla, iż rozpoczęcie dystrybucji marihuany medycznej będzie istotnym krokiem w dalszym rozwoju Emitenta oraz będzie miało istotny wpływ na zwiększenie przychodów Emitenta: Zarząd przewiduje, iż początkowe zamówienia na poziomie od kilku do kilkunastu kilogramów miesięcznie, mogą – w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz otoczenia konkurencyjnego - sięgnąć w Polsce poziomu 100 kg na miesiąc, przy czym Partner ma moce produkcyjne znacznie przekraczające tę wartość, co pozwoli ewentualnie wejść z Produktem na inne rynki. Zarząd zaznacza, iż w chwili obecnej wzrasta zapotrzebowanie na marihuanę medyczną w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto.
O dalszym procesie dotyczącym podpisania umowy, rejestracji Produktów w URPL oraz innych istotnych zdarzeniach związanych z procesem dystrybucji Produktów w Polsce, Emitent będzie informował na bieżąco w stosownych raportach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-08-02 Grzegorz Konrad Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki