REKLAMA

CANNABIS POLAND S.A.: Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Kanady

2022-08-04 08:59
publikacja
2022-08-04 08:59
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 15 / 2022
Data sporządzenia: 2022-08-04
Skrócona nazwa emitenta
CANNABIS POLAND S.A.
Temat
Zawarcie umowy o poufności i zakazie konkurencji oraz rozpoczęcie
negocjacji dotyczących ustalenia warunków importu marihuany medycznej
z Kanady
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów ESPI nr 10/2021 z dnia 4 sierpnia 2021 roku, 8/2022 z dnia 11 lipca 2022, oraz 13/2022 z dnia 2 sierpnia 2022, Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że z dniem 4 sierpnia 2022 zawarł umowę o poufności i zakazie konkurencji (Umowa) oraz rozpoczął negocjacje warunków umowy dystrybucyjnej, dotyczącej importu z Kanady do Polski marihuany medycznej, czyli surowca farmaceutycznego pochodzenia konopnego pod postacią suszu oraz ekstraktów (olejków) zawierających od 8% do 25% THC (Produkty). Stroną umowy jest firma z siedzibą w Kanadzie (Partner).
Partner eksportuje swoje produkty m.in. do Niemiec, dzięki czemu Emitent będzie miał możliwość wykorzystania niemieckich dokumentów rejestracyjnych w Polsce, co daje szansę na przyspieszenie procesu uzyskania licencji na import marihuany medycznej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).
Zarząd Emitenta podkreśla, iż rozpoczęcie dystrybucji marihuany medycznej będzie istotnym krokiem w dalszym rozwoju Emitenta oraz będzie miało istotny wpływ na zwiększenie przychodów Emitenta: Zarząd przewiduje, iż początkowe zamówienia na poziomie od kilku do kilkunastu kilogramów miesięcznie, mogą – w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz otoczenia konkurencyjnego - sięgnąć w Polsce poziomu 100 kg na miesiąc Zarząd zaznacza, iż w chwili obecnej wzrasta zapotrzebowanie na marihuanę medyczną w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto.
Przystąpienie do próby pozyskania surowca z kolejnego źródła wpisuję się w strategię Emitenta, ma na celu zabezpieczenie łańcucha dostaw, wypracowanie jak najlepszych warunków i marży uzyskiwanej na produkcie jakim będzie marihuana medyczna.
O dalszym procesie dotyczącym podpisania umowy, rejestracji Produktów w URPL oraz innych istotnych zdarzeniach związanych z procesem dystrybucji Produktów w Polsce, Emitent będzie informował na bieżąco w
stosownych raportach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-08-04 Grzegorz Konrad Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki