REKLAMA

CANAL+ Polska złożył prospekt emisyjny

2020-07-15 11:16
publikacja
2020-07-15 11:16
FORUM

CANAL+ Polska (poprzednio ITI Neovision) złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej.

"Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników" - napisano.

Poinformowano również, że niezależnie od ostatecznej decyzji dotyczącej oferty publicznej, akcjonariusz większościowy spółki - Groupe CANAL+ SA (będąca częścią grupy Vivendi SE), potwierdza, że zamierza pozostać strategicznym akcjonariuszem spółki.

Na początku lipca spółka informowała w sprawozdaniu z działalności za 2019 rok, że Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy ITI Neovision zdecydowało o dematerializacji akcji i ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na GPW.

Obecnie akcjonariuszami Spółki są Groupe Canal+ S.A. zarejestrowana we Francji, która posiada 450.000 akcji(51 proc.), TVN Media sp. z o.o. zarejestrowana w Polsce, która posiada 282.352 akcji (32 proc.) oraz LGI Global Ventures Holding BV zarejestrowana w Holandii, która posiada 150.000 akcji (17 proc.).

Grupa CANAL+ Polska jest wydawcą oraz nadawcą kanałów telewizyjnych segmentu premium, jak również agregatorem oraz drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce obsługującym około 2,7 mln klientów (dane na 31 grudnia 2019 r.). Ponadto, CANAL+ Polska jest nadawcą własnych kanałów tematycznych. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tindala
Telewizja to przeżytek. Oglądają ją jedynie starsi i bardzo starsi.
degrengolada
dlatego Canal+ to nie tylko telewizja

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki