REKLAMA

Były szef dyplomacji USA Mike Pompeo zatrudniony przez Fox News

2021-04-09 16:03
publikacja
2021-04-09 16:03
fot. Pool / Reuters

Mike Pompeo, były szef amerykańskiej dyplomacji w administracji Donalda Trumpa, został zatrudniony przez telewizję Fox News - poinformował w czwartek kanał. Pompeo będzie stałym komentatorem stacji.

W nowej roli były sekretarz stanu ma dzielić się z widzami swoimi komentarzami na temat spraw międzynarodowych w różnym programach i porach dnia. Swój debiut zaliczył już w piątek w porannym programie "Fox and Friends".

"Zamierzam dać widzom szczere, pozbawione nonsensu spojrzenie na geopolitykę, stosunki międzynarodowe i aspekty polityki +America First+, które wyznaczyły kurs amerykańskiemu dobrobytowi i bezpieczeństwu" - oświadczył na Twitterze Pompeo.

Były kongresmen i szef CIA jest kolejnym przedstawicielem administracji Trumpa, który znalazł zatrudnienie w Fox News. Wcześniej pracę dostały tam m.in. byłe rzeczniczki Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders i Kayleigh McEnany. Telewizja stanowiła też jedno ze źródeł kadr dla byłej administracji.

Według "New York Times", Pompeo ma nadzieję startu w wyborach prezydenckich w 2024 r. W tym celu odbył już spotkania z przedstawicielami Partii Republikańskiej w Iowa, stanie, który jako pierwszy głosuje w prawyborach mających wyłonić partyjnego kandydata. (PAP)

osk/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki