WAŻNE

Były minister skarbu pozytywnie o powołaniu prezesa GPW

2013-01-17 17:13
publikacja
2013-01-17 17:13
To dobrze, że szybko powołano nowego prezesa warszawskiej giełdy. Tak sądzi były minister skarbu, Jacek Socha.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wybrało dziś na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Adama Maciejewskiego. Zastąpi on na tym stanowisku Ludwika Sobolewskiego.

Jacek Socha powiedział w radiowej Jedynce, że to dobry wybór. Adam Maciejewski ma bowiem doświadczenie w pracy na giełdzie, a poza tym odpowiadał za wprowadzenie nowego systemu transakcyjnego. Ma on zacząć działać 15 kwietnia.

Były minister skarbu powiedział, że fakt zawieszenia poprzedniego prezesa Giełdy nie wpłynął na wizerunek warszawskiej giełdy. Ludwik Sobolewski został zawieszony w pełnieniu obowiązków przez Radę Giełdy po tym, jak media poinformowały, że zaangażował się w pozyskiwanie funduszy dla filmu, w którym miała grać jego partnerka. Jacek Socha podkreślił, że minister skarbu, który opowiedział się za odwołaniem Sobolewskiego, pokazał, iż nie będzie tolerował działań pozabiznesowych w spółkach skarbu państwa. Jest to istotny sygnał, który wszyscy prezesi i członkowie zarządów spółek powinni wziąć sobie do serca - powiedział Jacek Socha.

Gość Jedynki pozytywnie ocenił ostatnie lata na warszawskiej giełdzie. Wprowadzono na niej wiele ciekawych rozwiązań, takich jak rynek NewConnect czy giełda towarowa energii. Sukcesem było też wprowadzenie na giełdę akcji spółki Giełda Papierów Wartościowych. W zeszłym roku warszawska giełda zajęła pierwsze miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę debiutów.

Były minister zgodził się z Adamem Maciejewskim, zdaniem którego trzeba opracować nową strategię rozwoju warszawskiej giełdy. W najbliższych miesiącach zakończy się proces prywatyzacji, a więc akcje państwowych przedsiębiorstw nie będą trafiać na giełdę. Musi ona zatem poszukać nowych debiutów. Zdaniem Jacka Sochy, najbardziej atrakcyjne są średniej wielkości spółki prywatne. Były minister opowiedział się za skróceniem sesji na giełdzie, za czym optują domy maklerskie.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/magos
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki