REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Była żona Jeffa Bezosa rozdała 1,7 mld dolarów

2020-07-29 13:50
publikacja
2020-07-29 13:50
Była żona Jeffa Bezosa rozdała 1,7 mld dolarów
Była żona Jeffa Bezosa rozdała 1,7 mld dolarów
fot. welcomia / / Shutterstock

MacKenzie Scott, była żona najbogatszego człowieka świata, szefa amerykańskiego przedsiębiorstwa Amazon Jeffa Bezosa, przeznaczyła 1,7 mld dolarów ze swojego majątku na cele charytatywne. Poinformowała o tym we wtorek we wpisie na blogu.

Pisarka i filantropka, która wcześniej występowała jako MacKenzie Bezos, ogłosiła również, że zmieniła nazwisko. Nowe - Scott - było dotąd jej drugim imieniem.

W maju ubiegłego roku Scott podpisała zobowiązanie "The Giving Pledge", zgodnie z którym ma przekazać większość swojego majątku na cele dobroczynne. Jak podała agencja Reutera, od tamtej pory łączną sumą 1,7 mld dolarów wspomogła m.in. organizacje działające na rzecz równości rasowej, praw osób LGBTQ, poprawy zdrowia publicznego, a także walczące ze zmianami klimatu.

Jeff i MacKenzie Bezosowie rozwiedli się w 2019 r. po ponad 25 latach małżeństwa. MacKenzie Bezos otrzymała 4 proc. akcji Amazona, które w momencie rozwodu były warte 35,6 mld dolarów. Jak podaje agencja Reutera, majątek Scott w tym roku wzrósł do ponad 60 mld dolarów w związku ze wzrostem wartości akcji Amazona. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
xiven
inwestowanie w środowiska lgbt i ochrone klimatu to czysta przyjemność, bezcenna wręcz
zkonopko
Czyli nie dała np. na biedne dzieci tylko na LGBTQ, CO2 i pewnie #BlackLiveMatters. I potem się dziwić skąd te środowiska mają kasę na zadymy i indoktrynacje ideologiczną.
jes
Operacje podatkowe zwane szumnie darowizną.
prs
Nic nie "rozdala".
Zalatwia (w ten sposob) interesy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki