Bush ostro potępił zamachy na Bali

Prezydent George Bush ostro potępił zamachy bombowe na Bali, w których zginęło 187 osób. Departament Stanu zalecił obywatelom Stanów Zjednoczonych rozważenie opuszczenia Indonezji.

George Bush określił zamachy na Bali mianem tchórzliwego i ohydnego czynu, którego celem jest wywołanie przerażenia i chaosu. "Świat musi stawić czoło globalnemu zagrożeniu jakim jest terroryzm" - napisał Bush w specjalnym oświadczeniu. Amerykański prezydent dodał, ze modli się za ofiary tragedii.

W zamachach zostało rannych trzech obywateli Stanów Zjednoczonych. Najprawdopodobniej żaden Amerykanin nie zginął. Mimo to Departament Stanu rozważa ograniczenie liczebności personelu dyplomatycznego w Indonezji. Do obywateli amerykanskich zaapelowano by rozważyli, czy ich pozostawanie w tym kraju jest konieczne.

Zamachy na Bali nastapiły trzy dni po wydaniu przez Departament Stanu ostrzeżenia przed atakami terrorystycznymi w Indonezji. Amerykanie uważają, że w Indonezji znalazło schronienie wielu czlonków al-Kaidy. Jednak na razie nie ma dowodów na to, że zamachy na Bali przeprowadziła organizacja Osamy bin Ladena.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil