REKLAMA

Bunt dyrektorów. Szkoły zaczęły samodzielnie decydować o zawieszeniu pracy

2020-10-13 07:01
publikacja
2020-10-13 07:01
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i ich rodzin ważniejsze niż stanowisko sanepidu. Szkoły zaczęły samodzielnie decydować o zawieszeniu pracy - czytamy we wtorek w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Gazeta podaje przykłady braku zgód sanepidu na nauczanie hybrydowe lub zdalne, mimo stwierdzenia zakażeń w szkołach. "Nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu trafił do szpitala. Uczył w siedmiu klasach. Nikt nie został wysłany na kwarantannę, bo jak stwierdzili inspektorzy, uczył... w przyłbicy" - pisze "DGP".

Dziennik podaje, że dyrektorzy coraz częściej stają przed dylematem: bezpieczeństwo czy posłuszeństwo. Magdalena Kaszulanis z ZNP powiedziała gazecie, że do związku docierają sygnały o szkołach, które samowolnie decydują się na zawieszenie zajęć albo przejście na nauczanie hybrydowe. Powodów jest kilka: od braku nauczycieli, przez niemożność skontaktowania się z sanepidem, po odmienne spojrzenie na sytuację epidemiczną w placówce.

Informacje o takich placówkach mają też wojewódzkie sanepidy, które zdają sobie sprawę, że kontakt z nimi jest utrudniony - zauważa "DGP".

Związek Nauczycielstwa Polskiego, a także m.in. prezydent miasta Warszawy wystąpili do ministerstw edukacji oraz zdrowia o poszerzenie kompetencji dyrektorów tak, by dyrektor mógł zadecydować o wprowadzeniu zdalnej lub hybrydowej edukacji bez konieczności uzyskania opinii sanepidu w tej sprawie. Resort zdrowia informuje, że pismo przekazuje do rozpatrzenia przez MEN; innych decyzji w tej sprawie na razie nie ma – pisze „DGP”.(PAP)

kmz/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antek10
Naczycielom się marzy aby nie pracować (tak jak w ostatnim roku szkolnym) i kasę doić od państwa. Nauczanie online jest tylko na papierze w tym kartonowym państwie. Z 5 lekcji matematyk zrobili 2 w tygodniu. Ciekawe jak uczniowie mają przerobić materiał przy takiej ilości godzin? NAUCZYCIELE NIE BUMELOWAĆ - BRAC SIE DO Naczycielom się marzy aby nie pracować (tak jak w ostatnim roku szkolnym) i kasę doić od państwa. Nauczanie online jest tylko na papierze w tym kartonowym państwie. Z 5 lekcji matematyk zrobili 2 w tygodniu. Ciekawe jak uczniowie mają przerobić materiał przy takiej ilości godzin? NAUCZYCIELE NIE BUMELOWAĆ - BRAC SIE DO ROBOTY LENIE ŚMIERDZĄCE.
tomkooo
przy okazji mozesz w ostatnim zdaniu zamienic "nauczyciele" na "politycy" ;)
atx
to już sanepisd wierzy że przyłbica zatrzyma śvira i pozwala im sie bawić
a ci sami zamykają sie w aresztach ....koniec świata tratatatata
wypisdowo ...a najlepsze że nie ma gdzie uciec bo czym dalej w las tym gorzej
atx
psssss: tylko czemu ci sami dyrektorzy pozwalają na ten holokaust bo wszkołach nie ma wymogu noszenia mach ....wytłumaczenie: są w strefie ryzdzyka a w telefuzji mówili ze mogą umrzyć
to co się k.... dziwić
dziadu bierzesz pudło (ale nie bo płaskie) i wypier....przez łokno ....jesteś wolny nie umrzysz
spójrz
psssss: tylko czemu ci sami dyrektorzy pozwalają na ten holokaust bo wszkołach nie ma wymogu noszenia mach ....wytłumaczenie: są w strefie ryzdzyka a w telefuzji mówili ze mogą umrzyć
to co się k.... dziwić
dziadu bierzesz pudło (ale nie bo płaskie) i wypier....przez łokno ....jesteś wolny nie umrzysz
spójrz na merkel, boriska, trumka ...takie dziady a żyją
ŚCIEMA ....oj no ale tyle zmarło?!!!!
ludzie umierają ....taka wrodzona wada
....a woda spływa w dół
igła
Urzędnicy i nauczyciele. Ci zawsze jako pierwsi wieją, byle dalej od problemów i ... roboty.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki