WAŻNE

Bumech wnioskuje o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego

2017-11-23 20:46
publikacja
2017-11-23 20:46

Bumech złożył w sądzie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w trybie przyspieszonego postępowania układowego - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

/ fot. Krzysztof Wojciewski / FORUM

Bumech poinformował, że bezpośrednimi czynnikami, które wpłynęły na decyzję o złożeniu wniosku były: nadmierna uciążliwość windykacji skarbowej, niezgodna z art. 7 § 2. ustawy o egzekucji w administracji; otrzymanie w ostatnich dniach wypowiedzeń kredytów, żądań przedterminowego wykupu obligacji; złożenie wniosku o sanację przez spółkę zależną Kobud, której Bumech poręczył zobowiązania finansowe;

Brak możliwości dalszego finansowania wydłużonych do 120 – 150 dni terminów płatności u dwóch głównych kontrahentów Bumechu przy jednoczesnej agresywnej windykacji skarbowej; wycofanie się potencjalnych inwestorów w związku z pogorszeniem wizerunku spółki na skutek fałszywego zawiadomienia o nabyciu znacznego pakietu akcji China Coal.

Jak tłumaczy firma, decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki, jej pracowników oraz akcjonariuszy, przy jednoczesnym zagwarantowaniu i poszanowaniu praw wierzycieli. Ma także na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości.

"Zarząd Bumech jest przekonany o powodzeniu restrukturyzacji głównie ze względu na to, iż: 1. Bumech posiada w swoim portfelu aktywne kontrakty w Polsce o wartości ponad 80 mln PLN oraz za granicą. Kontrakty te są rentowne i w przypadku kontynuacji ich realizacji umożliwiają stopniową spłatę zobowiązań wobec wszystkich wierzycieli. 2. Spółka na poziomie operacyjnym posiada aktualnie dodatnie przepływy finansowe, pozwalające na sukcesywną spłatę zaległych zobowiązań oraz bieżące funkcjonowanie" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki