REKLAMA

Bumech i Famur podpisały list intencyjny w sprawie współpracy

2017-06-30 16:32
publikacja
2017-06-30 16:32

Bumech i Famur podpisały list intencyjny w sprawie współpracy - podał Bumech w komunikacie. Ma ona obejmować wzajemne wsparcie w pozyskiwaniu kontraktów oraz wsparcie finansowe dla Bumechu od Famuru w ramach umowy faktoringowej.

Zgodnie z treścią komunikatu Famur ma aktywnie wspierać Bumech w procesie pozyskiwania kontraktów dotyczących usług górniczych na rynkach zagranicznych. Bumech w ramach porozumienia ma zaś aktywnie wspierać Famur w pozyskiwaniu kontraktów dotyczących maszyn i urządzeń górniczych na rynku polskim oraz zagranicznym.

Ponadto, list intencyjny zakłada wsparcie finansowe przez Famur firmy Bumech "w ramach umowy faktoringowej na rynku krajowym w ramach uzgodnionego budżetu".

"Jednocześnie Strony zadeklarowały zamiar sprzedaży przez Bumech do Famur wybranych maszyn i urządzeń górniczych oraz dokumentacji do tych maszyn, celem skupienia się Bumech na świadczeniu dotychczasowych usług górniczych oraz nowych usług, w tym w zakresie wydobycia i zarządzania obiektami górniczymi (tzw. usługi operatorskie)" - napisano w komunikacie.

"Strony liczą na efekt synergii, zwiększenie kompletności i komplementarności oferty stron, w szczególności w obszarze ekspansji na rynkach zagranicznych" -dodano.

Z komunikatu wynika, że spółki rozpoczęły negocjacje ws. parametrów umów szczegółowych, których podpisanie jest niezbędne w celu realizacji postanowień listu intencyjnego.

Kurs Bumechu rośnie o 9,8 proc., a Famuru spada o 0,5 proc. (PAP Biznes)

mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki