REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Brytyjski rząd zaaprobował plan rozbudowy lotniska Heathrow

2016-10-25 12:59
publikacja
2016-10-25 12:59
Brytyjski rząd zaaprobował plan rozbudowy lotniska Heathrow
Brytyjski rząd zaaprobował plan rozbudowy lotniska Heathrow
/ YAY Foto

Brytyjski rząd poinformował we wtorek o zaaprobowaniu budowy nowego pasa startowego na lotnisku Heathrow. Minister transportu Chris Grayling podkreślił, że dokonany przez rząd wybór będzie "przedmiotem pełnych i rzetelnych konsultacji publicznych".

Według BBC głosowanie w parlamencie nad projektem rozbudowy Heathrow jest oczekiwane na przełomie lat 2017 i 2018, a nowy pas będzie gotowy nie wcześniej niż w 2025 r.

Grayling powiedział dziennikarzom, że przekonanie, że rozbudowa Heathrow - jest "najlepszą opcją dla Wielkiej Brytanii po Brexicie".

W ogłoszonym w lipcu ubiegłego roku raporcie niezależnej komisji wskazywano, że zbudowanie na Heathrow trzeciego pasa startowego będzie najlepszym sposobem na zapewnienie Wielkiej Brytanii pilnie potrzebnego wzrostu przepustowości komunikacji lotniczej. Jako inne opcje wymieniano nowy pas startowy na lotnisku Gatwick lub przedłużenie jednego z pasów na Heathrow.

Rozbudowie Heathrow sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy i obrońcy środowiska, twierdząc, że nowy pas startowy pogorszy jakość powietrza oraz przyspieszy zmiany klimatyczne. Wśród krytyków rozbudowy Heathrow jest szef dyplomacji Boris Johnson i minister edukacji Justine Greening.

Resort transportu zapowiedział we wtorek, że zaproponuje wprowadzenie na Heathrow nocnej przerwy trwającej sześć i pół godziny. Rząd proponuje też dla Heathrow nowe, prawnie wiążące normy dotyczące hałasu. Rządowy dokument z wyjaśnieniem, dlaczego opowiedziano się za rozbudową Heathrow, ma być opublikowany w przyszłym roku.(PAP)

az/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~eks
wiadomo jacy ludzie i z jakich org czekają na ........ Gdzie oni byli kiedy budowano pierwszy Nordstream? Gdzie oni są teraz przy budowie drugiego NS???? Jedna wielka mafia. Niech się zajmą ściganiem żółtych i niebieskich dymów z kominów. Ale ale. To się nie kalkuluje. A tak można zmusić jakąś się sieć ...do zakupu wiadomo jacy ludzie i z jakich org czekają na ........ Gdzie oni byli kiedy budowano pierwszy Nordstream? Gdzie oni są teraz przy budowie drugiego NS???? Jedna wielka mafia. Niech się zajmą ściganiem żółtych i niebieskich dymów z kominów. Ale ale. To się nie kalkuluje. A tak można zmusić jakąś się sieć ...do zakupu np. gazetek za kilka milionów. Można? można!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki