REKLAMA

Brytyjscy pracownicy służby zdrowia demonstrują przeciw obowiązkowi szczepień

2022-01-22 19:25
publikacja
2022-01-22 19:25
Brytyjscy pracownicy służby zdrowia demonstrują przeciw obowiązkowi szczepień
Brytyjscy pracownicy służby zdrowia demonstrują przeciw obowiązkowi szczepień
fot. PETER NICHOLLS / / Reuters

Kilka tysięcy pracowników brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS demonstrowało w sobotę na Trafalgar Square w Londynie przeciw obowiązkowi szczepień przeciw Covid-19.

Wprowadzenie obowiązku szczepień dla tych pracowników służby zdrowia w Anglii, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, brytyjski minister zdrowa Sajid Javid ogłosił na początku listopada zeszłego roku. Zgodnie z tamtą zapowiedzią, ma on wejść w życie 1 kwietnia. Ale jeśli ktoś nie otrzymał jeszcze ani jednej dawki szczepionki, to aby zachować wymagany odstęp między nimi, musi pierwszą przyjąć najpóźniej 3 lutego.

Jednak w ostatnich dniach rząd przyznał, iż rozważa opóźnienie daty wejścia w życie tego wymogu, co ma związek z szacunkami, że w takiej sytuacji z pracy w NHS mogłoby odejść nawet 70 tys. osób, a służba zdrowia już teraz zmaga się z poważnymi brakami kadrowymi i długimi kolejkami pacjentów czekających na planowe leczenie.

Pracownicy służby zdrowia są drugą grupą zawodową w Wielkiej Brytanii, na którą nałożono obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Już od listopada dotyczy to personelu domów opieki.

W Wielkiej Brytanii podano do tej pory ponad 137,1 mln dawek szczepionki, z czego 52,2 mln to pierwsze dawki, 48,1 mln - drugie, a 36,8 mln - przypominające. To oznacza, że przynajmniej jedną przyjęło 90,8 proc. osób powyżej 12. roku życia, a dawkę przypominającą - 64 proc.

Jak poinformowano w sobotę, w ciągu minionej doby wykryto 76,8 tys. zakażeń koronawirusem i stwierdzono 297 zgonów z powodu Covid-19. Liczba nowych przypadków jest o prawie 5 tys. niższa niż przed tygodniem, zgonów - o 10 wyższa. (PAP)

bjn/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dididif
Konowały nie takie głupie, brały łapówki na propagandę sukcesu znakowania, ale to miało być dla poziomu tvp i tvn, ale nie dla nich.
chudyjakszkapa
70 tysięcy płatnych statystów, a wśród nich i tu cytuje : płaskoziemcy, antyszczepionkowcy i inni anarchiści z konfederacji targowickiej....
endes
Tu tez musisz się kompromitować?…
Zacznij zadawać pytania, myśleć, łączyć fakty zamiast bezmyślnie wierzyć we wszystko co ci podadzą na tacy skorumpowane media i medycy.
pawblo77
70 000 płaskoziemców nie wierzących w naukę i medycynę, kto im dał dyplomy lekarzy i pielęgniarek?
A jest zagadka: Co to jest, nie jest szczepionką i nie działa na dawida-19?
...szczepionka na dawida-19

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki