REKLAMA

Brytyjczycy rozpoczynają produkcję grafenu na skalę przemysłową

2015-04-29 07:45
publikacja
2015-04-29 07:45
fot. BONNINSTUDIO / Thinkstock

Cambridge Nanosystems otworzyła w angielskim Cambridge nowy zakład produkcyjny grafenu. Możliwości ośrodka pozwolą na wytwarzanie grafenu na skalę przemysłową - firma deklaruje, że jest gotowa dostarczać rocznie na rynek pięć ton tego materiału o najwyższej jakości.

(fot. BONNINSTUDIO / Thinkstock)

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że udało nam się otworzyć nowy zakład produkcyjny w Cambridge. Traktujemy to wydarzenie jako zwieńczenie ponad dekady prac badawczych prowadzonych na University of Cambridge. Chcielibyśmy uczynić z Cambridge Nanosystems wiodącego dostawcę grafenu na skalę globalną, tak, by stał się on istotnym materiałem udoskonalającym dzisiejsze produkty, ale także pozwalającym na rozwój nowych rynków i branż" - wyjaśnia dr Krzysztof Koziol, CEO i jeden z założycieli Cambridge Nanosystems.

Firma założona przez naukowców z University of Cambridge opracowała unikalną metodę wytwarzania grafenu na bazie gazów cieplarnianych. Dzięki wykorzystaniu kuli plazmy możliwe jest "łamanie" gazów takich jak metan i dwutlenek węgla i otrzymywanie wysokiej jakości grafenu. Firma planuje niebawem uruchomić sklep internetowy, za pośrednictwem którego będzie można kupić duże ilości grafenu, przynajmniej pięć ton rocznie w bliskim horyzoncie czasowym. Planowane jest zwiększenie produkcji w kolejnych latach.

Cambridge Nanosystems planuje także współpracę z kluczowymi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej, lotniczej. Swoją technologię oraz plany rozwoju zaprezentowała na konferencji Graphene Europe 2015, będącej częścią targów IDTechEx Europe odbywających się w Berlinie w dniach 28-29 kwietnia 2015 r.

Z Berlina Łukasz Mirocha (PAP)


łm/ bk/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~malkontent
Wyprodukują ten grafen bez pomocy naszego niebieskiego lasera???
~plazowicz
Sami lenie i nieudacznicy pchają się do tej Anglii. W Polsce sobie nie radzą ;)
~Polactwo
Jestesmy potęga w emigracji, produkcji bezużyteczny urzednikow, wpadek obyczajowo językowych Prezydenta Kraju, tworzeniu nikomu niepotrzebnycprzepisow , i w narzekaniu oraz wybieraniu tych samych idiotow do wladz Panstwa, a w ogole Polacy nic sie nie stało. ..
~Jacek
Znowu przez polską PAZERNOSC pieniądze idą kolo nosa .
Jeszcze nic nie ma , a nasi juz miedzy siebie dzielą zyski.
Prawda jest taka , zeby zarobic nalezy najpierw zainwestowac (zaryzykowac) wlasne pieniadze.
To nie propaganda winna , nie co innego . To winna PAZERNOSC .
~nikoś
to nie będziemy potęgą w produkcji grafenu ...??!!
to nie będziemy potęgą w wydobyciu gazu łupkowego...??!!
to w czym będziemy potęgą...??!!
~asd
w niczym ... za kilka lat kryzys jak w grecji ... kończą się pieniądze z unii ... do spłaty pozostaje góra długów ... nadchodzi niż demograficzny ... emigracja rośnie o następne kilka milionów ... państwa nie stać na wypłatę emerytur ... zaczyna się druk pustego pieniądza ... złoty spada na pysk ... tysiące ludzi w niczym ... za kilka lat kryzys jak w grecji ... kończą się pieniądze z unii ... do spłaty pozostaje góra długów ... nadchodzi niż demograficzny ... emigracja rośnie o następne kilka milionów ... państwa nie stać na wypłatę emerytur ... zaczyna się druk pustego pieniądza ... złoty spada na pysk ... tysiące ludzi bankrutuje ...
~SEFWE
w produkcji krzyży na cele pielgrzymek i protestów
~rodak
W produkcji trzody chlewnej, kaloszy oraz innych tego typu produktów. Potrzebujemy tylko kursu 10 zł za 1 EUR żeby się naszym przedsiębiorcom opłacało. Do zobaczenia w Anglii.
~jurass
w produkcji bimbru , po nadchodzących podwyżkach

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki