Brazylijska firma Stefanini otwiera oddział w Opolu

Za dwa tygodnie powstała w Brazylii firma Stefanini otwiera swój oddział w Opolu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Do końca przyszłego roku spółka ma zamiar zatrudniać w opolskim oddziale do stu osób.

Firma Stefanini świadczy usługi IT na rzecz ponad 500 firm z całego świata. Jak poinformował Łukasz Domoradzki, odpowiedzialny z ramienia Stefanini za utworzenie oddziału w Opolu, pracownicy w tym mieście będą obsługiwali m.in. niemiecki Linde Gas, Linde Engineering oraz - jak to określił - znaczące korporacje z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej i tytoniowej.

"W wyborze Opola jako lokalizacji trzeciego w Polsce oddziału najważniejszy był dostęp do osób znających język niemiecki, wysoka kultura pracy i ponadstandardowa życzliwość władz miasta dla nowych inwestorów. Jesteśmy obecni w 39 państwach, więc mamy wystarczający materiał do porównania" - wskazał Domoradzki. Nowi pracownicy firmy zostaną przeszkoleni w Monachium i Dreźnie.

Zdaniem prezydenta Opola, wybór tego miasta przez inwestora z Brazylii jest dowodem na dobrą opinię, jaką posiada to miasto wśród firm szukających w Polsce miejsca do poszerzenia swojej działalności.

"To pierwsza firma w Opolu z korzeniami sięgającymi Ameryki Południowej. Mamy już zakład produkcyjny z Chin, są firmy z różnych części Europy. Widocznie dobra opinia o Opolu dociera coraz dalej" - powiedział Wiśniewski. Jak dodał, biorąc pod uwagę fakt, że 20 proc. miejsc pracy w regionie jest w naszym mieście, kolejny inwestor jest doskonałą informacją dla całego województwa.

Stefanini powstała w 1987 roku w Brazylii. Jej działalność polega na wsparciu IT dla ponad 500 firm z 39 krajach. Firma zatrudnia 22 tysiące osób, z czego co dziesiąty pracownik mieszka w Europie.

W Polsce Stefanini działa od 2007 roku. W 2010 Brazylijczycy przejęli firmę Tech Team Global świadczącą outsourcingowe usługi informatyczne. Rok później otwarto w Krakowie biuro Stefanini Poland, które obecnie zatrudnia 200 pracowników, obsługujących klientów z całego świata w kilkunastu językach.

autor: Marek Szczepanik

edytor: Dorota Kazimierczak

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl