REKLAMA

Braster złoży wnioseki o ogłoszenie upadłości

2020-03-31 18:44
publikacja
2020-03-31 18:44

Zarząd spółki Braster zdecydował o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości - podała spółka w komunikacie.

/ materiały dla mediów

"W ocenie zarządu spółki otwarcie przyspieszonego postępowania układowego uzasadnione jest zamiarem przeprowadzenia znaczących działań restrukturyzacyjnych nakierowanych na polepszenie sytuacji ekonomicznej emitenta oraz na przywrócenie zdolności do realizowania zobowiązań przez spółkę" - napisano.

Spółka podała, że planowane złożenie wniosków podyktowane jest jej trudną sytuacją, z uwagi na przedłużający się proces negocjacyjny ws. pozyskania stabilnego finansowania, co z kolei przyczynia się do niepewności co do niezakłóconej kontynuacji działalności, w tym możliwości terminowego regulowania jej wymagalnych zobowiązań, w szczególności w zakresie pozyskania środków finansowych na wykup obligacji serii A oraz trudnościami z terminowym regulowaniem odsetek.

"W ocenie zarządu spółki podjęcie powyższej decyzji ma na celu ochronę praw i interesów spółki oraz jej pracowników, akcjonariuszy i wszystkich interesariuszy" - podał Braster.

Jak podano, intencją jest restrukturyzacja spółki. Wskazano, że jej priorytetem jest wdrożenie działań restrukturyzacyjnych i kontynuowanie działalności.

"Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości planowane jest wyłącznie z ostrożności, dla wypełnienia obowiązków nałożonych na członków zarządu. Z tego też względu wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości planowane jest złożenie wniosku o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki