REKLAMA

Braster zapowiada premierę urządzenia do badana piersi na 19 października

2016-09-20 16:56
publikacja
2016-09-20 16:56

Braster rozpocznie seryjną produkcję urządzenia do badania piersi Braster ok. 10 października, zaś na 19 października zapowiada jego premierę. Spółka liczy, że już w II kwartale przyszłego roku rozpocznie sprzedaż na innych niż polski rynkach europejskich, zaś następnym krokiem będzie znalezienie partnera dystrybucyjnego w Stanach Zjednoczonych, poinformował prezes Marcin Halicki.

fot. / / Materiały dla mediów

"Fabryka de facto jest gotowa. Czekamy, aby linia produkcyjna w Rosti została skompletowana. Badania kliniczne zostały zakończone latem, system telemedyczny już działa. Aplikacja mobilna już działa, jest prawie gotowa. Czekamy na zaakceptowanie naszej aplikacji w Google Play. Mamy już  akceptację w iStore, przeszliśmy pozytywnie certyfikację" - powiedział prezes podczas konferencji prasowej i prezentacji urządzenia Braster.  

Rozpoczęcie produkcji seryjnej całości urządzenia powinno nastąpić ok. 10 października w fabryce w Białymstoku, a 19 października spółka formalnie rozpocznie sprzedaż urządzenia.

Grupa dodelowa Brastera to 200 tys. kobiet. Spółka zamierza do tej grupy dotrzeć w ciągu 5 lat.

"Liczymy, że nasz własny sklep internetowy będzie umożliwiał dużą sprzedaż - nie chcielibyśmy się dzielić marżą - ale połowę dystrybucji chcemy prowadzić w aptekach tradycyjnych. Chcemy też sprzedawać m.in. przez apteki internetowe. Pracujemy już też z firmami ubezpieczeniowymi" - powiedział prezes.

Halicki podkreślił, że produkt jest gotowy do komercjalizacji. Braster musi jedynie uzyskać certyfikat CE, co w zasadzie jest formalnością i kwestią tygodnia-dwóch. To umożliwi spółce sprzedaż urządzenia na innych rynkach europejskich.

"Chcielibyśmy zacząć sprzedaż w Europie w drugim kwartale 2017 r. W połowie przyszłego roku planujemy też złożyć wniosek do FDA, aby uzyskać pozwolenie na sprzedaż naszego produktu w Stanach Zjednoczonych, ale nie wiem, czy uda się tam rozpocząć sprzedaż w 2017 r. W USA chcielibyśmy działać z partnerem, który ma już doświadczenie w dystrybucji produktów medycznych na tym rynku" - podkreślił prezes.

W przyszłym roku Braster zamierza także rozpocząć certyfikację swojego urządzenia w Japonii, ale - jak podkreślił prezes - proces jej uzyskiwania może trwać nawet 2 lata.

Zarząd poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pierwszych przychodów ze sprzedaży urządzenia Braster spodziewa się już w IV kw. tego roku. Ze względu na system abonamentowy (opłata za urządzenie plus miesięczny abonament) spółka musi uzyskać efekt skali, aby były one znaczące.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Polka
Jakich badań DrDr się spodziewasz ? Jakiej próby kobiet ? Kim w ogóle jesteś ? Masz jakieś referencje ? Podaj przykłady dla innych urządzeń typu mammo lub usg. Gdzie trąbili o ich przydatności ?
~VV
Aktualnie urzadzenie wyglada zupelnie inaczej.
~szprota
Brawa za innowacyjność , czekam z niecierpliwością z zakupem......
~Margo
Wreszcie coś innowacyjnego dla kobiet więc czekam z niecierpliwością. Co roku idę z niepokojem na badanie usg piersi. Rak piersi to potwór, który zabija w katastrofalnie szybkim tempie.
~high
Ładnie to brzmi, ale dziś kurs niestety na minusie:-(
~DrDr
Najwieksza sciema na gpw od dawna.Potwierdzona wartosc diagnostyczna , zero.
Eksperyment ,ktory naiwni beda finansowac placac abonament i cene " aparatu" .
Problem w tym ,ze machina PR w sponsorowanych artykulach sugeruje ,ze to sprawdzone urzadzenie diagnostyczne.
~Margo odpowiada ~DrDr
Czy rzeczywiście nie ma badań? Możesz szerzej, bo jestem tym zainteresowana.
~Jon odpowiada ~DrDr
Jako dr powinieneś wiedzieć, że mamografy w Polsce to w większości śmiecie, więc każde urządzenie które choć w części uzupełni usg to rewolucja we wczesnym wykrywaniu raka.
~szprota odpowiada ~DrDr
taaa puknij się w tą pustą makówkę
~DrDr odpowiada ~Margo
Badania sa.Na malej grupie kobiet.Wynki jednak tak ogolnikowo sformulowane i ogloszone przez zainteresowanych biznesowo.
Tzn.kompletnie nie zweryfikowane przez niezaleznych fachowcow.
Takie "badania" na powaznych uniwersytetach wyrzucanie sie do kosza.
Czy moze znasz jakiekolwiek inne...juz dawno trombiliby o nich.
Badania sa.Na malej grupie kobiet.Wynki jednak tak ogolnikowo sformulowane i ogloszone przez zainteresowanych biznesowo.
Tzn.kompletnie nie zweryfikowane przez niezaleznych fachowcow.
Takie "badania" na powaznych uniwersytetach wyrzucanie sie do kosza.
Czy moze znasz jakiekolwiek inne...juz dawno trombiliby o nich..gdyby byly.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki