REKLAMA

Braster rusza z oficjalną produkcją 30 000 sztuk urządzenia

2016-09-19 13:10
publikacja
2016-09-19 13:10
YAY Foto

Właściciel technologii służącej do wsparcia diagnostyki raka piersi, podpisał umowę na wyprodukowanie 30 000 sztuk urządzenia Braster. Produkty zostaną wytworzone w zakładzie Rosti w Białymstoku, gdzie ostatnio powstały próbne serie produkcyjne urządzenia.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Umowa z Rosti – szwedzką firmą wytwarzającą produkty na zlecenie (contract manufacturing) dla firm z branż urządzeń konsumenckich, urządzeń biznesowych, opakowań i motoryzacyjnej – jest kontynuacją dotychczasowych wspólnych prac nad industrializacją i oznacza w praktyce rozpoczęcie masowej produkcji. Ponadto Spółka zobowiązała się do zakupu 50 000 sztuk urządzenia Braster w ciągu roku od daty podpisania umowy.

– Wielkimi krokami zbliża się start seryjnej produkcji. Gotowe produkty trafią do sprzedaży w IV kwartale tego roku. W pierwszej kolejności urządzenie Braster pojawi się w naszym własnym sklepie on-line, a następnie w największych sieciach aptecznych w Polsce – komentuje Marcin Halicki, Prezes Zarządu Braster.

W pierwszym tygodniu sierpnia spółka zakończyła drugą próbną serię produkcyjną urządzenia Braster, w ramach której powstało 100 sztuk produktu. Do próby wykorzystana została dedykowana linia montażowa symulująca warunki produkcyjne. Wkrótce rozpocznie się trzecia, finalna próba produkcyjna, w ramach której powstanie kolejnych 100 sztuk urządzeń. Po przeprowadzeniu ostatniej próby, spółka przejdzie do produkcji pierwszych 30 000 urządzeń.

Aktualnie Braster prowadzi intensywne rozmowy z największymi w Polsce sieciami aptek, dotyczące warunków sprzedaży urządzenia w ich placówkach. Spółka kończy także prace nad uruchomieniem szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, która ma uświadomić konsumentkom korzyści wynikające z badania urządzeniem.

Braster będzie pierwszym na świecie przeznaczonym do użytku domowego urządzeniem wspomagającym profilaktykę raka piersi, stanowiącego najczęstszą przyczynę śmierci kobiet.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Ratatuj
Jedno wielkie oszustwo jak kiedyś Oberon. Spowoduje tylko panikę na rynku, kiedy kobiety zaczną "wykrywać" fałszywego raka.
~Zainteresowany
Prawdopodobieństwo wykrycia raka tym urzadzeniem jest wyższe od badania mammograficznego, poz tym można badać sie raz w miesiacu w zaciszu domowym, a nawet codziennie jezeli kobieta czuje taką potrzebę, bez promieniowania jakie emituje badanie mammograficzne.
~Koval
Naukowcy to zawsze są blisko wynalezienia wszystkiego. To jest produkt gotowy a nie bliski wynalezienia w przyszłym stuleciu.
~niepelnosprawny_org
naukowcy sa bliscy wynalezienia prostego leku - tabletki raz na zawsze rozprawiajacej sie z nowotworem....
~endi
A to jakie jest prawdopodobieństwo wykrycia raka piersi tym urządzeniem bez korzystania z innych metod ?
~lewak
Najpierw wyniki finansowe a pozniej podniecać się na kursie akcji bajek jest dosyć od pisu

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki