REKLAMA

Braster proponuje emisję do 10,47 mln akcji dla wierzycieli albo redukcję długu

2020-10-19 22:44
publikacja
2020-10-19 22:44
Braster

Braster w przesłanym do sądu planie restrukturyzacji zaproponował wierzycielom redukcję swojego zadłużenia lub zamianę wierzytelności na maksymalnie 10.477.030 akcji serii P - poinformował Braster w komunikacie.

Plan restrukturyzacji zakłada podział wierzycieli Brastera na sześć grup. Dla każdej z nich spółka przedstawiła osobne propozycje.

Wierzyciele publicznoprawni z pierwszej grupie mają otrzymać pełną kwotę zadłużenia w sześciu równych miesięcznych ratach płatnych do 15 dnia każdego miesiąca począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym uprawomocniło się postanowienie sądu o zatwierdzeniu układu.

Grupy 2,3 i 6 otrzymają propozycję objęcia akcji nowej emisji lub redukcję zadłużenia. Grupa 4 (osoby posiadające wierzytelności z tytułu udzielonej pożyczki lub wynagrodzenia za piastowanie funkcji w organach Brastera) również może wziąć udział w zamianie wierzytelności na akcje Brastera, ale zadłużenie tej grupy nie będzie redukowane.

Braster jest spółką technologiczną działającą na rynku telemedycznym. Podstawową jej działalnością jest produkcja i sprzedaż urządzenia „Braster” wraz z pakietami badań, które przeznaczone są do diagnostyki onkologicznej piersi u kobiet poprzez obrazowanie różnic temperatur.

Podstawową przyczyną utraty zdolności Brastera do regulowania zobowiązań był brak zakładanego poziomu sprzedaży.

"Strategia sprzedażowa spółki na początku zakładała skuteczną promocje i sprzedaż konsumenckiej wersji urządzenia Braster. Niezadowalające wyniki sprzedaży urządzenia konsumenckiego z jednoczesnym dużym zainteresowaniem środowiska medycznego wykorzystaną przez spółkę technologią, skłoniły spółkę do podjęcia decyzji o rozszerzeniu portfolio produktowego o produkt medyczny Braster Pro przeznaczony do użytku w gabinetach lekarskich. Tym samym dystrybucja środków pieniężnych została przekierowana na urządzenie do zastosowania gabinetowego" - napisano w komunikacie.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji kurs akcji Brastera wyniósł 0,67 zł. Cztery lata temu na fali oczekiwań na sukces urządzenia do diagnostyki onkologicznej za jedną akcję trzeba było płacić powyżej 28 zł.

Kapitał zakładowy Brastera dzieli się obecnie na 22,3 mln akcji. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
madarot
A z obligacji zapewne nasz wyru... Niestety ta firma to banda cwaniaków, nie wiem czy kidykolwiek zobacze pieiądze z obligacji!
tomitomi
dobry materiał na inwestycję ,
do 80 groszy -okazja !
inwestycja na 12 miesięcy , tak myślę - nie namawiam -zwracam uwagę !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki