REKLAMA

Braster chce pozyskać do 10,5 mln zł z emisji obligacji

2016-11-16 12:12
publikacja
2016-11-16 12:12

Braster chce pozyskać do 10,5 mln zł z emisji obligacji i przeznaczyć je na wsparcie kapitału obrotowego firmy oraz pilotaż na pierwszym rynku zagranicznym - poinformowała spółka w komunikacie.

"Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na kapitał obrotowy spółki oraz pilotażowe rozpoczęcie sprzedaży urządzenia Braster w I półroczu 2017 r. na jednym z wybranych rynków europejskich" - napisano.

Oferta obligacji, kierowana jest przede wszystkim do inwestorów indywidualnych. Zapisy będą trwały od 16 do 28 listopada 2016 r.

Braster oferuje 2,5-letnie obligacje z opcją wykupu na żądanie emitenta, z oprocentowaniem stałym w pierwszym okresie odsetkowym wynoszącym 7,5 proc. w skali roku. W następnych okresach odsetkowych obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej o 6-miesięczny WIBOR, powiększonej o marżę odsetkową wynoszącą 5,7 proc.

Zabezpieczeniem emitowanych obligacji będzie zastaw na maszynach i urządzeniach spółki.

Braster wprowadził urządzenie do sprzedaży w Polsce w październiku tego roku. Spółka planuje w I półroczu 2017 r. wprowadzić urządzenie do sprzedaży na wybranych rynkach UE, a w II półroczu 2017 r. wejść do USA, gdzie - jak ocenia - jest największy potencjał sprzedażowy.

Model biznesowy Brastera zakłada, że docelowo ok. 70 proc. przychodów spółki będzie generowała sprzedaż wysokomarżowych usług telemedycznych oferowanych w pakietach wraz z urządzeniem. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Bart
wypuiszczaja obligacje... masakra... kompletny brak kasy...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki