Bramki SMS znikają. Orange i Plus wyłączają usługę

Tylko do końca stycznia będzie można wysyłać wiadomości i zdjęcia z internetowej bramki SMS udostępnianej przez Orange. Wyłączenie podobnej usługi zapowiedział także Plus.

(fot. Orange.pl / )

Bramki SMS, które kilkanaście lat temu przeżywały szczyt swojej popularności, powoli przechodzą do lamusa. Nielimitowane pakiety SMS-ów oferowane przez samych operatorów i powszechny dostęp do bezpłatnych komunikatorów (m.in. Messenger, Whatsapp) sprawiły, że mało kto korzysta z tej możliwości wysyłania bezpłatnych wiadomości, tym bardziej, że często ograniczona jest tylko do jednej sieci.

Jeszcze tylko nieco ponad tydzień taką usługę będzie udostępniało Orange. Bramka SMS na stronie sms.orange.pl zostanie wyłączona 1 lutego. Od tego dnia niedostępna będzie także bramka MMS, poprzez którą można wysyłać i odbierać zdjęcia, i grafiki.

Jak informuje Orange na stronie bramki, jej użytkownicy do 31 stycznia powinni skopiować treść wybranych wiadomości, jeśli chcą je zachować. Przed zlikwidowaniem bramki możliwe jest także usunięcie wybranych wiadomości.

O planowanym wyłączeniu bramki SMS informuje także Plus. Sieć nie podaje jednak dokładnego terminu. 13 stycznia zlikwidowane zostały jednak numery SMS Premium (7266, 7566 i 7966), za pośrednictwem których można było zasilać konto w usłudze Bramka SMS.

Przed rokiem swoją bramkę SMS zlikwidował Play. Jak na razie o wyłączeniu bramki SMS nie poinformowało jedynie T-Mobile.

MKaz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.