REKLAMA

Brakuje ośrodków zapewniających opiekę osobom starszym

2017-06-20 02:27
publikacja
2017-06-20 02:27

Dzienne domy pomocy dla starszych osób działają tylko w co dziesiątej gminie. Słabe wyniki rządowego programu "Senior-Wigor" to nie tylko kwestia niedopasowania go do potrzeb gmin. Państwo musi pilnie stworzyć całościową politykę senioralną - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

/ FORUM

22 proc. Polaków to osoby powyżej 60 roku życia. Do 2050 r. będzie ich jeszcze więcej - seniorzy będą stanowić 40 proc. polskiego społeczeństwa. Już dziś jednak brakuje ośrodków zapewniających im wsparcie.

Raport NIK, do którego dotarł "DGP" stwierdza, że flagowy program "Senior-Wigor", który miał pomóc w tworzeniu nowych miejsc pobytu dla seniorów, nie działa zgodnie z założeniami. Domów pomocy jest znacznie mniej niż zakładano i mają one niewiele ponad 15 tys. miejsc.

Ponadto samorządy działają w tej dziedzinie opieszale i nie wykazują własnej inicjatywy. Ministerstwo Rodziny przyznaje, że program "Senior-Wigor" nie zadziałał. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sztos1
SOLIDARNOŚĆ brawo . Obecni i przyszli emeryci mający poniżej 2500 pln emerytury po prostu będą zdychać w nędzy . Taka oto czeka ich nagroda po przepracowaniu 40 czy nawet 50 lat Co innego elity i kasty uprzywilejowane .Ten temat ich nie dotyczy.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki