REKLAMA

Boryszew spodziewa się finalizacji sprzedaży Impexmetalu w ciągu najbliższych kilku tygodni

2020-09-29 16:06
publikacja
2020-09-29 16:06
fot. TexBr / Shutterstock

Boryszew spodziewa się finalizacji sprzedaży Impexmetalu szwedzkiej spółce Gränges w ciągu najbliższych kilku tygodni - poinformował PAP Biznes prezes Boryszewa Piotr Lisiecki.

"Jak komunikowaliśmy raportem bieżącym – szwedzki Gränges otrzymał zgodę KE na zakup spółki Impexmetal z zakładem w Koninie, mogliśmy wiec przystąpić do dalszego procedowania podpisanej w końcu ubiegłego roku umowy. Zarówno nam, jak i drugiej stronie zależy na możliwie najszybszym zamknięciu transakcji. Aktualnie powstaje końcowy harmonogram przejęcia, zgodnie z którym finalizacja umowy nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Ze względu na rozliczenia księgowe, zakończenia i rozliczenia transakcji możemy się spodziewać ostatniego roboczego dnia miesiąca" – powiedział prezes.

Komisji Europejska 23 września nie zgłosiła sprzeciwu wobec sprzedaży przez Boryszew Impexmetalu szwedzkiej spółce Gränges AB.

Pod koniec listopada 2019 roku Boryszew podpisał przedwstępną warunkową umowę sprzedaży akcji Impexmetalu szwedzkiej spółce Gränges AB. Cena sprzedaży określona ma być w oparciu o korektę wartości przedsiębiorstwa spółki, uzgodnionej na 938 mln zł o wysokość m.in.: długu netto, kapitału obrotowego netto, przedpłaconych nakładów inwestycyjnych i innych korekt wynikających z warunków transakcji.

Umowa z Grängesem została zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się warunków zawieszających w niej określonych, w tym między innymi: warunku dokonania podziału Impexmetalu przez wydzielenie majątku na spółkę Impexmetal Holding, w taki sposób, że w majątku spółki pozostanie działalność produkcyjna prowadzona dotychczas w Koninie oraz warunku uzyskania zgód odpowiednich organów antymonopolowych na dokonanie transakcji. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki