REKLAMA

Boryszew planuje zakończenie przeglądu opcji strategicznych pod koniec 2019 roku

2019-07-12 16:42
publikacja
2019-07-12 16:42

Boryszew, który w listopadzie 2018 roku rozpoczął przegląd opcji strategicznych, przewiduje jego zakończenie pod koniec 2019 roku - poinformował PAP Biznes prezes spółki Piotr Lisiecki.

"Przegląd opcji strategicznych planujemy zakończyć pod koniec 2019 roku. Pierwsze wnioski z przeglądu już wcielamy w życie. Jest to dołączenie do grupy Boryszew Alchemii i wycofanie tej spółki z obrotu giełdowego oraz wezwanie na akcje Impexmetalu" - powiedział prezes.

"Powyższe działania mają na celu nie tylko optymalizację kosztów wynikających z utrzymywania kilku podmiotów na GPW, ale również uproszczenie, spłaszczenie struktury grupy kapitałowej. Operacyjnie całość działań ma służyć lepszemu zarządzaniu i szybszemu podejmowaniu decyzji w ramach grupy" - dodał.

Na początku listopada 2018 roku Boryszew poinformował o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych. Jak wówczas podano, zarząd rozważa poszukiwanie inwestora wspierającego rozwój grupy, zawarcie aliansu strategicznego, zmianę struktury grupy lub dokonanie innej transakcji.

Pod koniec maja Boryszew poinformował, że zarząd Boryszewa zamierza uwzględnić w ramach przeglądu opcji strategicznych ewentualne zbycie aktywów w sektorze przetwórstwa aluminium posiadanych przez Impexmetal. Zarząd miał przystąpić do rozmów w przedmiocie ustalenia warunków, zakresu oraz trybu przeprowadzenia potencjalnej transakcji.

Lisiecki mówił wówczas, że jest kilka podmiotów zainteresowanych tymi aktywami.

Po sukcesie wezwania Impexmetalu na akcje Alchemii jej wyniki są konsolidowane w wynikach grupy Boryszew od pierwszego kwartału 2019 roku. W czerwcu Impexmetal przeprowadził przymusowy wykup akcji spółki i planuje wycofać ją z warszawskiej giełdy.

Po ogłoszonym w połowie maja wezwaniu Boryszew ma akcje stanowiące 94,37 proc. kapitału zakładowego Impexmetalu. Boryszew planuje wycofać Impexmetal z GPW.

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki