REKLAMA

Boryszew ma aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży Impexmetalu

2020-10-07 18:54
publikacja
2020-10-07 18:54
Boryszew ma aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży Impexmetalu
Boryszew ma aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży Impexmetalu
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Grupa Boryszew zawarła ze spółką Gränges aneks do przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży akcji spółki Impexmetal - podał Boryszew w komunikacie. W ramach rozliczenia transakcji, poza gotówką, Boryszew ma objąć blisko 3,5 proc. pakiet akcji Gränges.

Jak podano, strony uzgodniły m.in., że na podstawie osobnego aneksu, który zostanie zawarty w przyszłości, zmianie ulegną postanowienia dotyczące płatności części ceny w kwocie odpowiadającej 90 mln zł, która zostanie rozliczona w drodze nabycia przez Boryszew akcji wyemitowanych przez Gränges.

Ponadto, Boryszew będzie zobowiązany do objęcia dodatkowych akcji Gränges w liczbie odpowiadającej proporcji akcji Gränges będącej w posiadaniu Boryszewa do wszystkich akcji Gränges, jeśli w okresie 6 miesięcy następujących po dniu zamknięcia transakcji, kapitał zakładowy Gränges zostanie podwyższony w ramach realizacji prawa poboru.

Boryszew będzie też zobowiązany do niesprzedawania akcji Gränges w okresie 6 miesięcy po zamknięciu transakcji.

„Po pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przejęcia Aluminium Konin przez Gränges AB, podpisaliśmy dziś aneks do przedwstępnej umowy sprzedaży z 27 listopada 2019 r. Zgodnie z dokumentem, w rozliczeniu transakcji, poza gotówką zdecydowaliśmy się objąć blisko 3,5 proc. pakiet akcji Gränges AB, co stanowi równowartość 90 mln złotych" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Lisiecki, prezes Boryszewa.

"Poprzez nabycie akcji Gränges AB chcemy w dalszym ciągu wykorzystywać potencjał rynku aluminium oraz produktów oferowanych przez Aluminium Konin. Boryszew będzie największym branżowym akcjonariuszem Gränges AB. Oczekujemy zamknięcia transakcji w ciągu najbliższych kilku tygodni" - dodał.

Jak poinformował Gränges w komunikacie prasowym, przewiduje się, że transakcja zostanie sfinalizowana 30 października.

Pod koniec listopada 2019 roku Boryszew podpisał przedwstępną warunkową umowę sprzedaży akcji Impexmetalu szwedzkiej spółce Gränges AB. Cena sprzedaży określona miała być w oparciu o korektę wartości przedsiębiorstwa spółki, uzgodnionej na 938 mln zł o wysokość m.in.: długu netto, kapitału obrotowego netto, przedpłaconych nakładów inwestycyjnych i innych korekt wynikających z warunków transakcji.

Umowa z Grängesem została zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się warunków zawieszających w niej określonych, w tym między innymi: warunku dokonania podziału Impexmetalu przez wydzielenie majątku na spółkę Impexmetal Holding, w taki sposób, że w majątku spółki pozostanie działalność produkcyjna prowadzona dotychczas w Koninie oraz warunku uzyskania zgód odpowiednich organów antymonopolowych na dokonanie transakcji.

23 września Komisji Europejska nie zgłosiła sprzeciwu wobec sprzedaży Impexmetalu spółce Gränges.

Gränges jest światowym dostawcą walcowanych produktów aluminiowych stosowanych w wymiennikach ciepła i na innych rynkach niszowych. Rynki geograficzne firmy to Europa, Azja i obie Ameryki. Jej zakłady produkcyjne znajdują się w Szwecji, Chinach i Stanach Zjednoczonych. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki