REKLAMA

Borys: Rząd zdecydował się zaufać przedsiębiorcom w tarczach antykryzysowych

2020-09-14 13:08
publikacja
2020-09-14 13:08
Borys: Rząd zdecydował się zaufać przedsiębiorcom w tarczach antykryzysowych
Borys: Rząd zdecydował się zaufać przedsiębiorcom w tarczach antykryzysowych
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Rząd zdecydował się zaufać przedsiębiorcom w tarczach antykryzysowych — powiedział w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że zdecydowana większość pomocy była udzielana na podstawie bardzo prostych oświadczeń i deklaracji.

Borys mówił podczas sesji inaugurującej XXVII edycję Welconomy Forum in Toruń, że rząd zdecydował się w okresie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na największy w historii transfer środków do polskiego biznesu.

"Rząd zdecydował się także zaufać przedsiębiorcom, gdyż większość środków była udzielana na podstawie bardzo prostych oświadczeń i deklaracji. Mam nadzieję, że będzie to podstawą stałych, trwałych relacji między państwem a przedsiębiorcami" - mówił Borys w Toruniu.

Wyraził przekonanie, że zdecydowania większość przedsiębiorców ubiegających się o pomoc zrobiła to w sposób odpowiedzialny i prawidłowy.

"Gospodarka bardzo dynamicznie odbiła. Aktywność powraca szybciej, niż prognozowaliśmy jeszcze dwa czy trzy miesiące temu. Szacujemy, że poziom aktywności gospodarczej jest już na poziomie 94-95 procent aktywności, która była przed kryzysem wywołanym pandemią. Wzrost PKB w stosunku do II kwartału prawdopodobnie osiągnie 7-8 procent. Mamy szansę na to, że w całym roku spadek będzie się kształtował na poziomie 2-3 procent, czyli znacznie niższym niż jeszcze niedawno wszyscy oczekiwali" - powiedział Borys.

Szef PFR dodał, że branża lotnicza — z uwagi na specyfikę pandemii — będzie wychodziła z kryzysu jeszcze przez 3-4 kwartały.

"Miejmy nadzieję, że jesteśmy na trwałej drodze do tego, żeby zarówno w wymiarze zdrowotnym przezwyciężyć ten kryzys, jak i w wymiarze gospodarczym. Tak aby 2021 rok, który przed nami, wyglądał już zdecydowanie inaczej i był okresem stabilnego wzrostu gospodarczego oraz okresem odpowiedzi na kluczowe pytanie, kiedy powstanie szczepionka czy skuteczne lekarstwo" - mówił Borys.

autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
andregru
"Gospodarka bardzo dynamicznie odbiła. Aktywność powraca szybciej, niż prognozowaliśmy jeszcze dwa czy trzy miesiące temu. Szacujemy, że poziom aktywności gospodarczej jest już na poziomie 94-95 procent aktywności, która była przed kryzysem wywołanym pandemią." - kolejny cud nad Wisłą ?

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki