REKLAMA

Boomerang chce wydać 9 mln zł na akwizycje; chce wejść w paczkomaty

2015-11-05 20:27
publikacja
2015-11-05 20:27
materiały dla mediów

Boomerang zmienia strategię i profil działalności. Pracuje nad stworzeniem maszyny do wydawania paczek pocztowych. Planuje wydać 9 mln zł na akwizycje - podała notowana na NewConnect spółka w komunikacie.

"Strategia jest skorelowana z usługami logistycznymi w połączeniu z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań logistycznych" - poinformowała firma.

Obecnie spółka koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT i tworzeniu maszyny do wydawania paczek pocztowych, która nie wymagałaby zasilania energią elektryczną. Maszyny będą wyposażone w mechaniczne zamki szyfrowe.

"Emitent zamierza przejąć podmiot posiadający prawa do patentu nad projektem badawczym, którego celem jest opracowanie nowej generacji maszyn skrytkowych niewymagających zasilania energią elektryczną i podłączenia do sieci telekomunikacyjnych, stanowiących całodobowe punkty nadawania i odbioru przesyłek" - napisano w komunikacie.

Spółka chce też przejąć zagraniczny podmiot wyspecjalizowany w dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki.

"Wartość obu podmiotów szacowana jest na ok 9 mln zł, środki zostaną pozyskane w ramach emisji bez praw poboru" - napisano w raporcie.

Boomerang zadebiutował na NewConnect w styczniu 2014 r. jako spółka zajmująca się wyjazdami incentive, eventami i produkcją reklamową, a także przygotowaniem i realizacją strategii marketingowych, analiz rynku, strategii komunikacji oraz programów lojalnościowych. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki