REKLAMA

BoomBit miał w lipcu 18,26 mln zł przychodów

2021-08-05 17:50
publikacja
2021-08-05 17:50
BoomBit miał w lipcu 18,26 mln zł przychodów
BoomBit miał w lipcu 18,26 mln zł przychodów
/ Bankier.pl

BoomBit wstępnie szacuje, że jego skonsolidowane przychody w lipcu 2021 roku wyniosły 18,26 mln zł, czyli były o 15 proc. niższe niż w czerwcu. Koszt prowizji platform sięgnął 1,04 mln zł, a koszty marketingu wyniosły 9,69 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit to 18,1 mln.

"W lipcu osiągnęliśmy dobre wyniki. Ze względu na brak dużych premier były one jednak nieznacznie niższe niż w trzech wcześniejszych, rekordowych miesiącach" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes BoomBit Marcin Olejarz.

"Obecnie na różnych etapach realizacji mamy około 40 gier. W nadchodzących tygodniach część z nich przejdzie do fazy skalowania i liczymy, że będą pozytywnie wspierać wyniki kolejnych miesięcy” - dodał.

Spółka podała, że grami z największymi przychodami były: Hunt Royale, Base Jump Wing Suit Flying i Make It Fly

BoomBit poinformował, że Hunt Royale, która miała swoją premierę w marcu, ma dotąd 1,6 miliona pobrań, a dochód na gracza jest znacznie wyższy niż w przypadku gier typu Hyper-Casual.

Spółka podała, że Google obniżył prowizje w sklepie z aplikacjami Google Play z 30 proc. do 15 proc. od pierwszego miliona USD sprzedaży w roku kalendarzowym począwszy od 1 lipca 2021 r., co jest przyczyną znacznego spadku prowizji platform.

Po przekroczeniu progu 1 mln USD, Google będzie pobierał standardową stawkę w wysokości 30 proc. Próg na 2021 r. jest proporcjonalnie obniżony do 0,5 mln USD.

Zarząd BoomBit zastrzega, że są to dane wstępne, które mogą różnić się od ostatecznych. Uwzględniają one przychody oraz wydatki na User Acquisition z fazy soft launch, które zgodnie z polityką rachunkowości grupy są odnoszone do nakładów na prace rozwojowe. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki