Bon turystyczny pod znakiem zapytania

2020-05-30 06:53
publikacja
2020-05-30 06:53

Najprawdopodobniej zmieni się forma zapowiadanego przez wicepremier i minister rozwoju Jadwigę Emilewicz bonu turystycznego, który miał wesprzeć biznes turystyczny w Polsce - pisze weekendowa "Gazeta Polska Codziennie".

/ fot. Grzegorz Klatka / FORUM

Jak zaznacza gazeta, rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że w zaproponowanej formie nie do końca akceptuje go branża turystyczna i są rozważane również inne sposoby pomocy turystyce.

"Codzienna" przypomina, że w połowie maja wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała utworzenie bonu turystycznego, czyli dopłaty do wakacji spędzonych w Polsce. "Bon miał mieć wartość 1000 zł i miał przysługiwać pracownikom zarabiającym mniej niż 5,2 tys. zł brutto miesięcznie" - czytamy.

"Branża turystyczna przedstawia różne warianty pomocy finansowej. My środki finansowe do branży turystycznej skierujemy, natomiast w środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się również z głosami krytycznymi co do tej koncepcji, ponieważ ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej" - przytacza gazeta wypowiedź Piotra Müllera dla Radia Plus. Rzecznik dodał, że w związku z tym "na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być propozycjami skierowanymi do poszczególnych firm i branż, które ucierpiały najbardziej". (PAP)

maja/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (32)

dodaj komentarz
wonsz
No, to sarkanie "zatroskanych o budżet" i "odpowiedzialnych za kraj" zrobiło swoje - nikt nic nie dostanie. Tzn. nikt normalny nic nie dostanie, bo oczywiście szerokim strumieniem pomoc popłynie "do poszczególnych firm i branż". Jedyna różnica jest taka, że teraz o tym, komu warto pomóc, będzie No, to sarkanie "zatroskanych o budżet" i "odpowiedzialnych za kraj" zrobiło swoje - nikt nic nie dostanie. Tzn. nikt normalny nic nie dostanie, bo oczywiście szerokim strumieniem pomoc popłynie "do poszczególnych firm i branż". Jedyna różnica jest taka, że teraz o tym, komu warto pomóc, będzie decydował urzędnik, a nie przeciętny człowiek wybierający najatrakcyjniejszą (cenowo i pod względem walorów turystycznych) ofertę.
karbinadel
Chcecie pomóc polskiej turystyce, to pozwólcie obywatelom innych krajów UE tu przyjeżdżać i wydawać pieniądze
specjalnie_zarejestrowany2
Może chociaż talon na elektrycznego malucha od morawensztajna?
wizytator
Może "branża" która ma siedzibę za granicą nic by nie dostała. I trzeba zmieniać. No bo jak to tak, wspierać tylko swoich?
khh
Bon dla polowy Polakow za pieniadze drugiej polowy Polakow. I pani Emilewicz bedzie decydowac kto i kogo bedzie "wspieral". I ta kobieta utrzymuje, ze ma cokolwiek wspolnego z rozwojem? Ponury zart.
wgc
Czyli ci co pracują na czarno też dostaną ?
mrbean
JAK TO PiS WPROWADZI TO PRZESTAJĘ GŁOSOWAĆ NA TĄ PARTIĘ, ZNAJOMI TEŻ TAK DEKLARUJĄ, PRZECIEŻ TO JUŻ SOCJALIZM W CZYSTEJ POSTACI !!!!!!!
jes
Dopiero teraz? Oświecony się nam znalazł. Jak wcześniej tego nie zauważyłeś to nie najlepiej to świadczy o tobie.
znawca_wszystkiego
Za chwilę będą bony na pralki, meble, żywność, elektronikę. Ludzie nie będą zarabiać pieniędzy tylko dostawać bony do zrealizowania w wybranych punktach. To chyba wymyślił marx i engels. Podstawa komunistyczno-socjalistycznego panstwa. Najśmieszniejsze że cały ten pseudokapitalistyczny zachód zaczyna tak działać.Za chwilę będą bony na pralki, meble, żywność, elektronikę. Ludzie nie będą zarabiać pieniędzy tylko dostawać bony do zrealizowania w wybranych punktach. To chyba wymyślił marx i engels. Podstawa komunistyczno-socjalistycznego panstwa. Najśmieszniejsze że cały ten pseudokapitalistyczny zachód zaczyna tak działać. A komunistyczne chiny są obecnie najbliszym wzorem kapitalizmu.
grzegorzkubik
Ja bym tego programu nie wprowadził. Mamy teraz tanie noclegi w hotelach i hostelach. O dziwo najtańsza jest Warszawa ale tam trzeba można przez przypadek spotkać czołowego szambonurka, któremu zamarzyła się likwidacja poważnych inwestycji a w zamian budowa hosteli LGBT.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki