REKLAMA

Kończy się czas na wykorzystanie bonu turystycznego. Po tym terminie 500 zł na dziecko przepadnie

Dominika Florek2023-03-13 06:00, akt.2023-03-31 15:34redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-03-13 06:00
aktualizacja
2023-03-31 15:34

Bon turystyczny można wykorzystać już tylko do 31 marca. Później 500 lub 1000 zł na wakacyjny wypoczynek, wejściówkę do muzeum lub ZOO, udział w kolonii oraz inne usługi rekreacyjne dla dziecka przepadną. Polacy wciąż nie wykorzystali ok. 13 proc. bonów turystycznych – wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Kończy się czas na wykorzystanie bonu turystycznego. Po tym terminie 500 zł na dziecko przepadnie
Kończy się czas na wykorzystanie bonu turystycznego. Po tym terminie 500 zł na dziecko przepadnie
/ FORUM

Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2023 r. Po tym terminie rodzice i pozostałe upoważnione osoby nie będą mogły skorzystać ze świadczenia w celu opłacenia wypoczynku lub innych atrakcji dla swoich dzieci. Ostatnim dzwonkiem na skorzystanie ze świadczenia nie była przerwa zimowa w szkole. Chociaż beneficjenci w trakcie ferii wykonali płatności na kwotę ponad 43 mln zł przy czym, co 4 złotówka trafiła do organizacji turystycznych w Małopolsce

Bon turystyczny na wakacje 2023

Z bonów turystycznych można skorzystać także na opłacenie noclegów w trakcie nadchodzących wakacji. Kluczowym terminem jest data płatności. Ta musi być zrealizowana do końca marca 2023 r. 

 Termin obowiązywania usługi wypłacania świadczeń socjalnych w ramach programu Polski Bon Turystyczny oraz dokonywania nim płatności przez beneficjentów upływa z końcem marca 2023 roku. Bonem można opłacić np. zaliczkę na późniejszy wyjazd, nawet po 31 marca 2023 r. Ważne jest jednak, aby płatność nastąpiła najpóźniej 31 marca  potwierdza Ministerstwo Sportu i Turystyki w odpowiedzi na zapytanie redakcji Bankier.pl.

Polacy aktywowali 3,88 mln bonów turystyczny do 5 marca 2023 r. To ponad 87 proc. wszystkich wygenerowanych świadczeń. Pula ta obejmuje ponad 6,3 mln dzieci, w tym ponad 216 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, podaje resort sportu i turystyki. Jednak w praktyce oznacza to, że wciąż 13 proc. wszystkich bonów turystycznych nie zostało aktywowanych.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

– Aktualna kwota płatności zrealizowanych przy udziale bonów wyniosła ponad 3 mld złotych. Łącznie na program PBT przeznaczono ok. 4 mld złotych. Najwięcej środków pochodzących z płatności bonem trafiło do podmiotów turystycznych z województw: małopolskiego (640 mln zł), pomorskiego (525 mln zł) i zachodniopomorskiego (460 mln zł). Są to jednocześnie województwa z największą liczbą podmiotów turystycznych zarejestrowanych w bazie Polskiego Bonu Turystycznego – podaje MSiT. 

Gdzie zapłacić bonem turystycznym?

Polski Bon Turystyczny można nadal wykorzystać w ponad 28 tys. miejsc w całej Polsce, przypomina Ministerstwo Sportu i Turystyki. Także podczas jednodniowego wyjazdu, bez konieczności pokrywania noclegu dla całej rodziny lub blisko swojego miejsca zamieszkania. "W bazie podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem dostępne są także obiekty wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk – przyznawanym obiektom świadczącym najwyższą jakość usług turystycznych, zarówno tych realizujących płatności bonem, dostosowanych do turystyki rodzinnej oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, jak i spełniających wymogi innych ważnych dla turystów kategorii jak m.in. turystyka bez barier, zrównoważona, prozdrowotna czy na obszarach wiejskich" – wskazuje resort. 

Pełna baza obiektów, z których można korzystać, płacąc bonem, dostępna jest na stronie programu: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (4)

dodaj komentarz
peluquero
badanie rynkowe redystrybucji wypadło bardzo pomyślnie, turystyka kolejną gałęzią na garnuszku państwa
luckyrich
Mi politycy żadnej partii nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym,Mi politycy żadnej partii nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym, a wręcz zabrało (9% składka zdrowotna wszystko zniwelowała). Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
dawid_gmyrek
O co chodzi w tym tekście, z którego absolutnie nic nie można się dowiedzieć?

Co za groteskowa wierszówka - wstyd!

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki