REKLAMA

Boeing zaleca przewoźnikom wstrzymanie lotów samolotów typu 777

2021-02-22 05:04
publikacja
2021-02-22 05:04
Boeing zaleca przewoźnikom wstrzymanie lotów samolotów typu 777
Boeing zaleca przewoźnikom wstrzymanie lotów samolotów typu 777
fot. Michał Kryński / / Signuversum

Po tym jak United Airlines zawiesiły w niedzielę czasowo loty wszystkich swoich 24 maszyn typu Boeing 777 z silnikami Pratt & Whitney4000, to samo zalecił wszystkim przewoźnikom ich producent - koncern Boeing Co.

Te decyzje i zalecenia podjęto po sobotniej awarii jednego z dwóch silników samolotu Boeing 777 linii United, lecącego z Denver do Honolulu na Hawajach. Prawy silnik maszyny zapalił się wkrótce po starcie. Na ziemię w rejonie miejscowości Broomfield, niedaleko Denver, spadły fragmenty jego konstrukcji. Piloci samolotu z 241 osobami na pokładzie zdołali jednak zawrócić na lotnisko i tam wylądować.

Nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń. Jeden z pasażerów samolotu filmował płonący silnik z okna, przy którym siedział. Opublikowane zdjęcia wywołały duże wrażenie na całym świecie.

Maszyna została wyprodukowana przed 26 laty.

W opublikowanym komunikacie Boeing zalecił "zawieszenie operacji 69 eksploatowanych i 59 przechowywanych samolotów 777 z silnikami Pratt & Whitney4000-112 do czasu opracowania przez FAA (Federalną Administrację Lotnictwa) odpowiedniego protokołu inspekcji".

Wydanie takiego protokołu zapowiedziała wcześniej FAA, która zaleciła zbadanie w trybie pilnym zdolności do lotów wszystkich samolotów typu Boeing 777.

Z wstępnych badań samolotu przeprowadzonych przez specjalistów federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wynika, że awaria silnika dotyczyła głównie jego turbiny i obudowy a sama maszyna doznała jedynie niewielkich uszkodzeń.

Po sobotnim incydencie wyszły na jaw informacje, że do usterek tego typu silników dochodziło już w przeszłości. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
romek127
oczywiście że będzie odszkodowanie, akcje AAL dziś na premarkecie już ładnie rosną.
abcx
Samoloty Boeing są zaprojektowane w 100% zgodnie z zasadami transgender i parytetami udziału gejów, lesbijek, czarnych i czerwonych więc wypisanie w artykułach że te samoloty się psują to zwykła homofobia i mowa nienawiści...
barysza51
Ależ jesteś popierd*****.
znawca_wszystkiego
Co znaczy "zaleca". Będzie płacić za wstrzymanie lotów? Albo można nimi latać, albo nie i wtedy producent buli odszkodowanie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki