REKLAMA

Boeing zaleca przewoźnikom wstrzymanie lotów samolotów typu 777

2021-02-22 05:04
publikacja
2021-02-22 05:04
fot. Michał Kryński / Signuversum

Po tym jak United Airlines zawiesiły w niedzielę czasowo loty wszystkich swoich 24 maszyn typu Boeing 777 z silnikami Pratt & Whitney4000, to samo zalecił wszystkim przewoźnikom ich producent - koncern Boeing Co.

Te decyzje i zalecenia podjęto po sobotniej awarii jednego z dwóch silników samolotu Boeing 777 linii United, lecącego z Denver do Honolulu na Hawajach. Prawy silnik maszyny zapalił się wkrótce po starcie. Na ziemię w rejonie miejscowości Broomfield, niedaleko Denver, spadły fragmenty jego konstrukcji. Piloci samolotu z 241 osobami na pokładzie zdołali jednak zawrócić na lotnisko i tam wylądować.

Nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń. Jeden z pasażerów samolotu filmował płonący silnik z okna, przy którym siedział. Opublikowane zdjęcia wywołały duże wrażenie na całym świecie.

Maszyna została wyprodukowana przed 26 laty.

W opublikowanym komunikacie Boeing zalecił "zawieszenie operacji 69 eksploatowanych i 59 przechowywanych samolotów 777 z silnikami Pratt & Whitney4000-112 do czasu opracowania przez FAA (Federalną Administrację Lotnictwa) odpowiedniego protokołu inspekcji".

Wydanie takiego protokołu zapowiedziała wcześniej FAA, która zaleciła zbadanie w trybie pilnym zdolności do lotów wszystkich samolotów typu Boeing 777.

Z wstępnych badań samolotu przeprowadzonych przez specjalistów federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) wynika, że awaria silnika dotyczyła głównie jego turbiny i obudowy a sama maszyna doznała jedynie niewielkich uszkodzeń.

Po sobotnim incydencie wyszły na jaw informacje, że do usterek tego typu silników dochodziło już w przeszłości. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
romek127
oczywiście że będzie odszkodowanie, akcje AAL dziś na premarkecie już ładnie rosną.
abcx
Samoloty Boeing są zaprojektowane w 100% zgodnie z zasadami transgender i parytetami udziału gejów, lesbijek, czarnych i czerwonych więc wypisanie w artykułach że te samoloty się psują to zwykła homofobia i mowa nienawiści...
barysza51
Ależ jesteś popierd*****.
znawca_wszystkiego
Co znaczy "zaleca". Będzie płacić za wstrzymanie lotów? Albo można nimi latać, albo nie i wtedy producent buli odszkodowanie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki