Boczek z Biedronki wycofany przez sanepid

2020-06-30 12:42
publikacja
2020-06-30 12:42
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował we wtorek o wycofaniu partii produktu "Boczek wędzony” Kraina Wędlin. Powodem jest wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Wycofaniu podlega produkt "Boczek wędzony" Kraina Wędlin. Jego producentem jest Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn.

Wycofywana partia ma numer 242.130649/73 i termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020

Sanepid podał, że firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego wskazanej partii produktu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł.

Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.(PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (5)

dodaj komentarz
xiven
ta bakteria to chyba nowy zmutowany szczep jeśli przetrwała w chemicznej zalewie foliowanych tanich wędlin z dyskontu
and-owc
Proszę powiedzieć co robią z wycofanym boczkiem i innymi produktami _mój pies czeka na odpowiedz i się oblizuje. Dawniej były w sklepie przeterminowane produkty (dla psa w koszu) - ludzie je kupowali i się nie bali jeść. Nie straszyć zwierząt bakteriami (wirusami),- ludzi mozna. Data wazości konsumcji nie świadczy o Proszę powiedzieć co robią z wycofanym boczkiem i innymi produktami _mój pies czeka na odpowiedz i się oblizuje. Dawniej były w sklepie przeterminowane produkty (dla psa w koszu) - ludzie je kupowali i się nie bali jeść. Nie straszyć zwierząt bakteriami (wirusami),- ludzi mozna. Data wazości konsumcji nie świadczy o przydatności danego produkty (człowiek nie ruszy a pies się nie pogniewa - ma swój węch). Pies pierwszy próbuje moje zakupu (warzyw nie lubi),mnie się nie spieszy do jedzenia. Wolę piwo-którego nie lubi (mam spokój z głodomorem).
carlito1
Hehhe a wy się wirusa boicie....

Cyt."Listeria monocytogenes Jest jednym z najbardziej zjadliwych patogenów przenoszonych przez żywność (20 do 30 procent infekcji kończy się śmiercią)...
Źródło Wikipedia.
degrengolada
niestety ale lud chce coraz niższych cen mięsa a producenci szukają nowych sztuczek by sprostać tym nierealistycznym wymaganiom. Normalne prawdziwe mięso kosztuje ponad 50zł/kg no ale ludowi się należy więc daje się im wybrakowany napompowany wodą i wszelką chemią która tę wodę utrzyma w tym "mięsiwie" niestety ale lud chce coraz niższych cen mięsa a producenci szukają nowych sztuczek by sprostać tym nierealistycznym wymaganiom. Normalne prawdziwe mięso kosztuje ponad 50zł/kg no ale ludowi się należy więc daje się im wybrakowany napompowany wodą i wszelką chemią która tę wodę utrzyma w tym "mięsiwie" produkt chlewno-przemysłowy nazwany spożywczym.
jas2
Boczek z biedronki? A ja głupi jem boczek ze świni.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki