REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Blue Ocean Media będzie inwestować w spółki z branży gier komputerowych

2017-01-11 07:56
publikacja
2017-01-11 07:56

Spółka Blue Ocean Media zdecydowała o zmianie profilu działalności. Zamierza rozpocząć działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych - podała firma w komunikacie.

"Emitent planuje działalność polegającą na inwestowaniu w spółki z branży gier komputerowych na wczesnym etapie rozwoju, które mogą w perspektywie 1-3 lat uzyskać rozpoznawalność na rynku dzięki wprowadzeniu co najmniej kilkunastu tytułów nowych gier" - napisano w raporcie.

Zakładana jest możliwość inwestowania wspólnie z innymi podmiotami.

Blue Ocean Media zamierza wspierać spółki portfelowe w zakresie pozyskiwania kolejnych rund finansowania (środki unijne, crowdfunding udziałowy, rynek NewConnect, rynek regulowany). Spółki, po pozyskaniu dodatkowych środków finansowych, będą w pierwszej kolejności wprowadzane na rynek NewConnect.

"Dla realizacji zaprezentowanej powyżej strategii emitent zamierza stworzyć inkubator deweloperów gier. W ocenie emitenta pozwoli to na pozyskanie dodatkowego finansowania na produkcję gier (emisja akcji lub obligacji) oraz na bieżącą wycenę inwestycji emitenta. Co przy tym istotne, stworzenie inkubatora daje szansę na pozyskiwanie środków publicznych (w tym unijnych) na kolejne inwestycje w polskie gry komputerowe" - napisano w komunikacie.

Blue Ocean Media poinformowało, że nie zamierza kontynuować dotychczasowej działalności, czyli świadczenia kompleksowych usług marketingowych skierowanych w szczególności do podmiotów działających w branży nieruchomościowej.

"Decyzja w tym zakresie jest podyktowana przede wszystkim wynikami tej działalności w roku 2016 (narastająca strata w wysokości ponad 462 tys. zł na koniec września 2016 roku)" - podała firma.

"Emitent planuje przeznaczyć posiadane obecnie aktywa, w tym środki pieniężne i środki uzyskane z planowanego zbycia posiadanego przez spółkę pojazdu mechanicznego, na inwestycje w spółki tworzące gry komputerowe. Według obecnej oceny zarządu emitenta do dyspozycji na inwestycje będzie dzięki temu około ok. 300-350 tys. zł" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki