REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Bloomberg: Societe Generale i L. Czarnecki rozważają zakup udziałów w Alior Banku

2015-01-08 09:51
publikacja
2015-01-08 09:51
Bloomberg: Societe Generale i L. Czarnecki rozważają zakup udziałów w Alior Banku
Bloomberg: Societe Generale i L. Czarnecki rozważają zakup udziałów w Alior Banku
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu / / FORUM

Francuski bank Societe Generale oraz inwestor Leszek Czarnecki rozważają odkupienie od Carlo Tassara udziałów w Alior Banku - poinformował w czwartek Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje.

Leszek Czarnecki (fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu / FORUM)


We wrześniu 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego wydłużyła termin sprzedaży akcji Alior Banku przez Carlo Tassara do 30 czerwca 2016 roku.

W okresie tym stan posiadania akcji banku przez Carlo Tassara nie może być niższy niż 25 proc.

Obecnie Carlo Tassara posiada poprzez podmiot zależny 26,18 proc. akcji Aliora.(PAP)

seb/ asa/


Komentarz eksperta

analityk Bankier.pl
Alior dobrym uzupełnieniem portfela

Societe Generale i L. Czarnecki to kolejni potencjalni kupcy zainteresowani zakupem Alior Banku. W ubiegłym roku media wymieniały w tym kontekście między innymi PKO Bank Polski i Bank Pekao SA. Alior Bank należy do jednych z najbardziej agresywnych graczy na rynku detalicznym i dla wielu banków mógłby stanowić dobre uzupełnienie portfela. Z danych PRNews.pl wynika, że na koniec III kwartału 2014 roku bank obsługiwał 2,47 mln klientów i prowadził ponad 1,36 mln kont osobistych.

Niedawno Alior przejął SKOK im. Św. Jana z Kęt oraz zdecydował się na zakup Meritum Banku - instytucji, która obsługuje między innymi sieć supermarketów Tesco. Po przejęciu SKOK-u przedstawiciele Aliora powiedzieli nam, że bank monitoruje rynek i w ramach realizowanej strategii rozwoju poszukuje innych niż organiczne możliwości wzrostu, które mogą przyczynić się do zwiększenia skali jego działalności.

Alior Bank pojawił się na naszym rynku w 2008 roku, jako bank stworzony od podstaw przez włoską grupę Carlo Tassara. W 2012 roku bank zadebiutował na GPW, a w prospekcie emisyjnym znalazł się zapis, że właściciele będą chcieli sprzedać jego akcje. Alior miał trafić w ręce "inwestora branżowego", czyli innego banku działającego na naszym rynku. Taki zabieg pozwoliłby włoskiej grupie uregulować należności wobec wierzycieli i przynieść zysk z uruchomionego przed laty banku. Inwestora nie udało się jednak znaleźć, a KNF wydłużyła termin sprzedaży akcji Alior Banku do 30 czerwca 2016 roku.


Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Odyn
Poczekamy zobaczymy, o ile to prawda. Czasem warto śledzić poczynania najlepszych w końcu Leszek jest miliarderem i zna się na biznesie.
~iga
A ja Czarneckiego szanuję, Byłam ostatnio na wykładzie który prowadził i muszę przyznać, że to co mówił zrobiło na mnie ważnie.
~ilona_millefre
Tak się robi biznes w Polsce. Agentura - Kontakty - Miliarder - Wieczny szacunek w mediach za wkłada w przedsiębiorczość... :)
~aaa
wtedy byl mlody ,kto jak ma 18lat wie co robi...
~erykf4f4f56
To ten pan który był agentem za czasów komuny... :) Elita polski
~mil
Oby nie, bo powstanie kolejna banda banko-naciągaczy
~Ernest_brat
Te. ERNESTzłą opcja jest.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Kortnili
Nie przejmowałbym się plotkami na zasadzie „rozważa zakup”. Po prostu ktoś chyba bardzo chciał zaistnieć w mediach na początku roku.
~On
Z tego co widzę na notowaniach online to akcje Aliora już ktoś kupuje od wczoraj.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki