REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Tchórzewski: Blisko rozstrzygnięć ws. finansowania budowy elektrowni jądrowych

2019-11-06 10:26
publikacja
2019-11-06 10:26

Polska jest blisko rozstrzygnięć w sprawie finansowania programu budowy energetyki jądrowej - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

fot. Piotr Guzik / / FORUM

„Aby realizować program budowy energetyki jądrowej, trzeba stworzyć solidne podwaliny finansowe. Cały czas jest poszukiwanie nie tylko technologii, ale i uczestników w realizacji tego zadania. W moim przekonaniu jesteśmy bardzo blisko rozstrzygnięć w tej dziedzinie” - powiedział dziennikarzom Tchórzewski w kuluarach konferencji Europower.

Dopytywany o termin, odpowiedział: „Na pewno w ciągu roku ta sprawa się zamknie. Mówimy o inwestycjach w Polsce na poziomie ok. 200 mld zł. Jesteśmy na finiszu i w ciągu najbliższych miesięcy te rozstrzygnięcia będą, bo zainteresowanie współpracą z nami, także kapitałową, się znalazło”.

"Chodzi o dopięcie umów, znalezienie tych, którzy zechcą zostawić w Polsce pieniądze i razem z nami oczekiwać przychodów, tych, którzy chcą uczestniczyć w wydatkach na poziomie dziesiątków mld zł" - powiedział mnister.

Poinformował, że w planach są 3-4 bloki jądrowe do 2040 roku, a sumarycznie 6 bloków.

Pytany, kiedy będą decyzje w sprawie cen energii elektrycznej w 2020 roku, odpowiedział, że to kwestia najbliższej przyszłości.

„Nowy rząd będzie decydował, bo w grę wchodzą wydatki” - powiedział minister.

Pytany, czy w strukturze nowego rządu będzie Ministerstwo Energii, odpowiedział, że trwają ustalenia „w zaciszu gabinetów” i w najbliższych dniach opinia publiczna je pozna.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Główne założenia programu dla energetyki to pewnie posady dla kolesi, ograbienie ofe i ppk do zera, wydymanie zachodniego inwestora, odkup działek od Morawenbauma i przeciągnięcie budowy o kolejne 20 lat żeby było co obiecywać przed wyborami. Ciekawe co urodzi się z takiej burzy półmozgów.
krrzysiek2
sam chłopie jesteś na finiszu, czego się nie tkniesz to się w g...o obraca. Sektor energetyczny, ostatnio górnictwo , zmiana Ozona na swojego towarzysza. Taki z niego anty-Midas...
chipek
Czyli (o)szukanie zagranicznego jelenia a potem repolonizacja i jelenia z Polski przepędzimy.
dziki_losos
"Pytany, kiedy będą decyzje w sprawie cen energii elektrycznej w 2020 roku, odpowiedział, że to kwestia najbliższej przyszłości."

W sumie nie skłamał - 2020 rok jest w najbliższej przyszłości, a do 31 grudnia 2020 (!) się dowiemy, ile kosztował (!) prąd w 2020 roku.
ajwaj
Tchórzewsju
poluz sie na styropian i spij
pojecia zadnego nie masz

Powiązane: Energetyka jądrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki