REKLAMA

Błaszczak: Ustawa ws. emerytur funkcjonariuszy SB "lada dzień"

2016-06-15 17:18
publikacja
2016-06-15 17:18

W najbliższych dniach będzie gotowy - projekt ustawy zakładający obniżenie b. funkcjonariuszom SB emerytur do maksymalnie 2100 zł - zapowiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

fot. Grazyna Myslinska / / FORUM

Podczas konferencji prasowej w miejscowości Łyse na Kurpiach Błaszczak powiedział, że będzie to projekt rządowy; szacunkowo będzie dotyczył ok. 12 tys. osób.

"Zakłada on obniżenie emerytur funkcjonariuszom SB. (...) Najwyższa emerytura byłych funkcjonariuszy SB nie będzie przekraczała średniej emerytury z powszechnego systemu ubezpieczeń, czyli nie będzie przekraczała 2100 zł. Dziś średnia emerytura w tych przypadkach przekracza o ponad 1 tys. zł to kryterium" - poinformował minister Błaszczak i dodał, że na wypłacaniu byłym funkcjonariuszom SB niższych emerytur "budżet państwa zaoszczędzi rocznie ćwierć miliona zł".

Według ministra projekt będzie "gotowy lada dzień" i wtedy trafi do uzgodnień międzyresortowych. "Nie sądzę, żeby ten projekt wzbudzał jakiekolwiek protesty" - ocenił szef MSWiA i dodał, że ma nadzieję, że parlament także "bez zbędnej zwłoki" przegłosuje tę ustawę.

"Ja uważam, że jest on wyrazem sprawiedliwości, nie sądzę, żeby ta ustawa wzbudzała jakiekolwiek zastrzeżenia" - ocenił Mariusz Błaszczak.

Minister doprecyzował, że ustawa będzie dotyczyć byłych funkcjonariuszy SB. "Ale np. jeśli milicjant był w SB, to jego także ta ustawa obejmie" - powiedział. (PAP)

jwo/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (41)

dodaj komentarz
~show
Widze przyszłość przed tymi ludźmi. Przyszedł czas na rozwalenie tego układu z Magdalenki, choćby symbolicznie.
~momo
powinni dostawać równowartość 20 $. tyle zarabiał przeciętny obywatel prl za rządów tych janczarów sowieckich
~qq
Bardzo dużo sbeków pracuje w Komendach wojewódzkich policji w wydziałach techniki operacyjnej- i nikt im nic do tej pory nie zrobił
~Max
W końcu robią porządek z tymi sb-kami i innymi, mam nadzieje, że także z generałami LWP którzy byli we WRONI-e, a także z sbekami, którzy do dzisiaj pracują w policji i ABW.
~Jan
SBecy i inni to są pasożyty społeczne, ludzie muszą na tych pasożytów pracować do 67 roku życia.
~Adam
Nareszcie będzie sprawiedliwość. Będę głosował na PIS do końca życia. DZIĘKUJĘ WAM. Szkoda, że tak późno.
~yogi
i przez takich idiotow bedzie coraz gorzej w naszym kraju.
~Człowiek
Ile rok po roku od 1989 kosztowały emerytury oraz oddzielnie przywileje dla każdej grupy oddzielnie i ile ona liczyła postaci: UB, SB, ZOMO, tajnych donosicieli, UOP, WYWIAD, KONTRWYWIAD, Kościelne, Konkordat, górników co nigdy pod ziemią nie pracowali, parlamentarnych, rządowych, administracji, wojskowych, SW,...
~miro
"mazowiecki geremek michnik" trójca zydowskka swoim mocodoawcom załatwili godne życie
~polak2
a obecni dlaczego nie pracują do 67 lat?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki