REKLAMA

Black Point w sklepach sieci Selgros

2011-05-18 15:00
publikacja
2011-05-18 15:00
Jeden z największych producentów materiałów alternatywnych do drukarek w Polsce podpisał umowę z kolejnym dystrybutorem. Teraz atramenty i tonery marki Black Point będzie można znaleźć w sklepach sieci Selgros.

- Podpisanie umowy z siecią Selgros wzmocni obecność marki Black Point na rynku, dzięki niej tysiące nowych klientów indywidualnych i biznesowych zyskują dostęp do naszej oferty - mówi Kamila Yamasaki, prezes Black Point S.A.

Selgros to jedna z wiodących na polskim rynku sieci Casch&Carry. Firma istnieje ponad 50 lat i skupia przeszło 80 hal hurtowych w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Sieć, która ma ponad 1,7 mln stałych klientów, stanowić będzie duże wsparcie sprzedaży produktów marki Black Point w segmencie kierowanym w głównej mierze do użytkowników sektora MŚP.

- Znaczna część oferty Black Pointa została przygotowana z myślą o użytkownikach biurowych. Tak jest z linią Super Plus - najwydajniejszych tonerów w naszej ofercie, które w porównaniu z materiałami producentów sprzętu pozwalają obniżyć koszty druku o ponad 50% - wyjaśnia prezes Yamasaki.

Sprzedaż produktów marki Black Point w Polsce odbywa się za pośrednictwem największej w kraju sieci elektromarketów - sklepów Media Markt i Saturn, sklepów specjalistycznych - Vobis i Komputronik, Euro RTV-AGD oraz największych hipermarketów i supermarketów, takich jak Carrefour.

Umowa z Selgrosem to kolejny kontrakt dystrybucyjny podpisany przez producenta w tym roku. W styczniu Black Point podpisał umowę z jednym z największych w Polsce dystrybutorów IT - firmą ABC Data. To dało spółce dostęp do kilku tysięcy nowych partnerów sprzedaży w kraju, w tym różnej wielkości sklepów komputerowych oraz dostawców technologii informatycznych dla biznesu. Z końcem stycznia Black Point przedłużył współpracę z siecią Vobis, w efekcie czego jest aktualnie jedyną sprzedawaną tam marką alternatywną.

Producent cały czas poszerza swój udział w rynkach eksportowych Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje tusze i tonery sprzedaje za pośrednictwem dystrybutorów i sieci sprzedaży detalicznej w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w krajach nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Jedną z ostatnich umów zawartych z partnerem zagranicznym był kontrakt z dystrybutorem CHS Hungary, który w efekcie sprzedaje produkty marki Black Point za pośrednictwem elektromarketów Media Mark i Saturn na Węgrzech.

/ profitcomms.pl

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Wyjątkowa wyprzedaż Ford Pro. Poznaj najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Avi
Bawiłem się kiedyś takimi wynalazkami z Chin i skończyło się na tym że drukarka poszła na śmietnik. Zalana tuszem. Nie da się tego doczyścić.
~nina
drukarki drukuja dobrze tylko pod warunkiem, ze sie ma tusz dobry, bo zamienniki nie lacza sie z dobra jakoscia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki